بررسی مشکلات  راهنمایان تور  در نشست مشترک با مسئولان گردشگری


رییس هیئت مدیره جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی برپایی نشست  راهنمایان تور را نقطه عطفی برای رفع مشکلات و ارتقا سطح کیفی خدمات این بخش و بخش های مرتبط عنوان کرد. 
\n
 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری عباس پیرمرادیان با بیان اینکه نشست راهنمایان تور فردا با حضور راهنمایان تورها، جامعه تورگردانان و مدیران و مسئولان بخش گردشگری سازمان میراث فرهنگی در محل برج میلاد برگزار می شود اظهار داشت:  هدف اصلی این نشست بیان مشکلات  و خواسته های راهنمایان تورها و فعالان در این حوزه و ارائه راهکارها و پیشنهاداتی برای همکاری  منسجم تر فعالان این عرصه و سازمان میراث فرهنگی   و نهایتا توسعه صنعت گردشگری در کشور است. 

رییس هیئت مدیره جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی برپایی این نشست را نقطه عطفی برای رفع مشکلات این صنف و ارتقا سطح کیفی خدمات این بخش و بخش های مرتبط عنوان کرد. 

پیرمرادیان با اشاره به اینکه در این جلسه  به بیان مطالبات چندین ساله فعالان این عرصه و خواسته های این صنف خواهیم پرداخت افزود: رفع مسئله بیمه صنف راهنمایان تورها از جمله  مهمترین این موارد است.

 
وی همچنین تعیین حقوق کف راهنمایان تور و فعالان این حوزه  را از جمله دیگر موارد مورد بررسی در این نشست عنوان کرد و ادامه داد:  ارائه راهکارها و پیشنهادات برای همکاری بیشتر راهنمایان تورها با پلیس راهنمایی و رانندگی نیز از جمله مواردی است که در حضور مدیران گردشگری سازمان میراث فرهنگی و جامعه تورگردانان و اعضای صنف راهنمایان تورها مورد بررسی قرار می گیرد. 

رییس هیئت مدیره جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی یکی از مهمترین مشکلات صنف راهنمایان تورها را نداشتن مکانی برای استقرار دانست و ادامه داد: اواخر سال گذشته مبالغی برای محل کار این صنف و آموزش راهنمایان تورها تعیین شد که تاکنون این اعتبار درایفت نشده است از این رو در این نشست به پیگیری این مورد نیز خواهیم پرداخت.

 
پیرمرادیان همچنین ارائه راهکارهایی برای تعامل و همکاری بیشتر و منسجم تر صنف راهنمایان تورها و جامعه تورگردانان با سازمان میراث فرهنگی کشور را از جمله اهداف این نشست برشمرد و  تصریح کرد: هیئت مدیره جامعه راهنمایان تورها به عنوان نماینده این صنف برنامه هایی را برای همکاری دوجانبه و منسجم  و مستمر این صنف با سازمان  میراث فرهنگی طراحی کرده و امیدواریم با همفکری و تلاش دو جانبه گام مثبتی برای توسعه گردشگری در کشور برداریم. 

رییس هیئت مدیره جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی کشور از همه مدیران حوزه گردشگری سازمان میراث فرهنگی و همچنین فعالان در حوزه گردشگری خواست با حضور در این نشست  نقش موثری را در جهت پیشبرد اهداف مشترک ایفا کنند.

\n

انتهای پیام/

کد خبر 1392070914