فرهنگ ناب تشیع از طریق گردشگری منتقل شود

آیت الله العظمی محمدعلی علوی گرگانی از مراجع تقلید بر انتقال فرهنگ ناب تشیع از طریق گردشگری تاکید کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی،  صنایع دستی و گردشگری کشور، آیت‌الله علوی گرگانی همزمان با هفته گردشگری در دیدار با جمعی از مسوولان و کارکنان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم با اشاره به آیاتی از قرآن کریم گفت: اسلام و مکتب تشیع به امر گردشگری بسیار توصیه کرده و در این راستا عبرت‌آموزی از سفرها بسیار مورد تاکید قرار گرفته است.

وی با بیان این‌که «گردشگری موجب انتقال ارزش‌های فرهنگی میان جوامع می‌شود» اظهار کرد: از آنجا که اسلام و نظام اسلامی بهترین الگو برای کل بشریت است باید توجه داشته باشیم در این نقل و انتقال، بیشتر منتقل‌کننده فرهنگ و ارزش‌های اسلامی باشیم تا این که دریافت‌کننده ارزش‌ها باشیم.

این مرجع تقلید افزود: البته این به معنای نفی دریافت ارزش‌های خوب فرهنگ‌های دیگر نیست و دریافت این ارزش‌ها می‌تواند به رشد جامعه ما و انتقال دوباره آن به جوامع دیگر کمک کند.

آیت‌الله علوی گرگانی با بیان این‌که «نگاه به گردشگری نباید صرفا اقتصادی باشد» اظهار کرد: سیاست نظام اسلامی به مقوله گردشگری باید نگاهی فرهنگی و مذهبی باشد.

این استاد حوزه علمیه قم با اشاره به استحکام بسیار خوب بناهای تاریخی ایران با توجه به گذشت سده‌های طولانی از زمان ساخت آن گفت: این نشانه صداقت و درستکاری گذشتگان ما در کارها است و این مساله امروز نیز باید مد نظر همگان قرار گیرد.

وی بر رفع مشکلات زایران ورودی به استان قم و فراهم آوردن تسهیلات بیشتر برای رفاه حال آنان تاکید کرد و گفت: همه مسئولان استانی و کشوری باید با اخلاق اسلامی در این راستا حداکثر تلاش خود را به کار گیرند.

/108

 

انتهای پیام/

کد خبر 1392070916