تاسیسات گردشگری باغ گلها در محور کرج - چالوس افتتاح می شود

 مشاور مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز گفت: برای رفاه حال گردشگران و مسافران محور گردشگری کرج – جالوس و نیاز ضرروری مجموعه باغ گلها به تاسیسات گردشگری، اداره کل میراث فرهنگی البرز اقدام به ساخت سرویس های بهداشتی و نماز خانه کرده است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز،«علیرضا دهقان مهرجردی» با بیان این مطلب افزود: با توجه با نیاز مجموعه باغ لاله ها به تاسیسات گردشگری در سال جاری با اعتبار ملی و همچنین مطالعات جهت نیاز سنجی محدوده باغ لاله های گرماب، اداره کل میراث فرهنگی البرز اقدام به احداث دو باب نمازخانه با تجهیزات کامل و دو چشمه سرویس بهداشتی کرده است.

وی در ادامه اظهار داشت: این پروژه با اعتباری بالغ بر 1 میلیارد و 200 میلیون ریال در هفته جاری همزمان با عید سعید قربان افتتاح خواهد شد.

دهقان مهرجردی افزود: طرح جامع گردشگری محور کرج چالوس در مرحله مطالعات مقدماتی است

وی در پایان با توجه به آثار بناهای تاریخی، طبیعی و گردشگری در شهرستان کرج تاکید کرد: شهرستان کرج دارای 110 اثر شامل 36 بنای تاریخی، 28 بقعه متبرکه و مکان مذهبی، 22 جاذبه طبیعی و گردشگری، 24 تپه و محوطه باستانی می باشد که 42 اثر آن در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

/108

 

 

انتهای پیام/

کد خبر 1392072213