نشست هم‌اندیشی سرپرست میراث فرهنگی گیلان با کانون دانشجویان گردشگری برگزار شد

نشست صمیمانه سرپرست میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان با کانون دانشجویان و دانش آموختگان گردشگری گیلان و همچنین انجمن دانشجویان گردشگری سفیر دیار دیلم ، صبح امروز برگزار شد.

به گزارش میراث آریا(chtn) در این نشست سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان ضمن تشکر از برگزاری این نشست هم اندیشی ، از همکاری آنان در برگزاری هرچه بهتر مراسم هفته گردشگری قدردانی کرد و افزود : کارنامه تشکل دانشجویان گردشگری استان با توجه به فعالیت ها و حضورشان در همایش ها، نمایشگاه ها و جشنواره ها ، سمینارها و کارگاه های آموزشی نشان دهنده رشد و شکوفایی این کانون است و با توجه به تاکید ویژه معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور بر استفاده از توانمندی های انجمن های مردم نهاد (NGO) در معرفی و حفظ و حراست از بناهای تاریخی ، محیط زیست و توسعه گردشگری و ... ، این ظرفیت ، فرصت بسیار مناسبی برای بسط و تقویت فعالیت های انجمن ها همراه با هدف گذاری صحیح است .


رضا علیزاده با اشاره به وجود رشته های مرتبط با گردشگری در مقاطع مختلف در سطح استان، ادامه داد : بحث اشتغال دانش آموختگان این رشته به عنوان نیروهای انسانی متخصص بسیار مهم است که درک درست بخش خصوصی در استفاده از این توانمندی بسیار با اهمیت و حساس است .

وی از تشکیل بانک مشاغل در معاونت گردشگری این اداره کل خبر داد و گفت : این بانک اطلاعاتی در حال ایجاد است و از این پس نیروهای متخصص این رشته در یک ارتباط دو سویه از سوی این اداره کل به بخش خصوصی جهت اشتغال معرفی خواهند شد .

این مقام مسئول خاطر نشان ساخت : از دغدغه های اداره کل ، بحث پژوهشی و مشخص شدن اولویت های پژوهشی در حوزه های گردشگری ، صنایع دستی ، مردم شناسی ، باستان شناسی و ... است که پس از مشخص شدن و تخصیص اعتبار ، بتوانیم با رایزنی گروه های پژوهشی و اساتید و دانشجویان ، هسته های پژوهشی دانشگاهی و دانشجویی را ایجاد و پس از ارزیابی توانمندی های این گروه های علمی ، مطالعات پژوهشی برون سپاری شود .

همچنین تداوم آموزش های تخصصی و استفاده از اساتید صاحب نظر در حوزه های یاد شده جهت تعلیم و تربیت فارغ التحصیلان کنش گر را خواستار شد.

وی از اهمیت نقش رسانه ها اعم از دیداری و شنیداری ، مکتوب و مجازی جهت ارتباط با جامعه و انعکاس فعالیت های حوزه گردشگری مطالبی را بیان نمود و به نقش و جایگاه بانوان در حوزه های تصمیم گیری و مدیریتی چه در سطح مدیران ارشد و چه در سطح استان ، با توجه به رویکرد مثبت دولت تدبیر و امید به این مبحث ،  نکاتی را در زمینه نقش بانوان در حوزه گردشگری و نیاز جامعه به آنان و همچنین جایگاه جوانان در این حوزه با توجه به انرژی و شادابی و روحیه بالای آنان سخن گفت .


در ادامه این نشست ، رضا علیزاده خواستار همکاری محکم و پایدار انجمن های فارغ التحصیلان و دانشجویان گردشگری  با اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان شد .

در این نشست ، محمد رضا صادقی رئیس کانون دانشجویان و دانش آموختگان گردشگری گیلان ، از توجه سرپرست اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان به دانشجویان و مباحث علمی و پژوهشی و واقف بودن ایشان به این امر تقدیر و تشکر نمود و تعدادی از حاضرین  نظرات و پیشنهادات خود را مطرح نموده با توجه به نقش صنعت گردشگری در رونق اقتصادی و کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی و نیز ایجاد توسعه پایدار در کشور ، خواستار ارتباط دو سویه با اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان و استفاده از ظرفیت های دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های گردشگری و دیگر رشته های مرتبط با آن ، در  برنامه های اداره کل و نیز استمرار جلسات و نشست های این گونه در آینده شدند .


انتهای پیام/

کد خبر 139207229