حمایت ویژه کمیسیون فرهنگی مجلس از برنامه های سازمان میراث فرهنگی

رییس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری روز گذشته با حضور در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با ارائه گزارشی از وضعیت موجود این سازمان، بر ضرورت تعامل فعال با مجلس تأکید کرد.

امین عارف‌نیا، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به حضور محمد علی نجفی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: در این جلسه رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، به جایگاه ویژه میراث فرهنگی  و جاذبه‌های تاریخی و مذهبی کشور اشاره کرد و خواستار جبران کاستی‌های گذشته شد.

وی افزود: رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، منابع انسانی و مالی محدود سازمان میراث فرهنگی را عامل لطمه خوردن به میراث فرهنگی کشور و توسعه گردشگری عنوان و ابراز امیدواری کرد با تعامل سازمان میراث فرهنگی و کمیسیون فرهنگی مجلس گام‌های ارزشمندی در ارتقای سطح فرهنگی کشور برداشته شود.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی گفت: در این جلسه رئیس سازمان میراث فرهنگی، کمیسیون فرهنگی را کمیسیون اصلی مرتبط با این سازمان اعلام کرد و خواستار حمایت‌های این کمیسیون در پیشبرد برنامه‌ها و پیگیری مأموریت‌ها و وظایف سازمان میراث فرهنگی شد.

عارف‌نیا ادامه داد: رئیس سازمان میراث فرهنگی گزارشی از وضع موجود سازمان در حوزه‌های عمومی، نیروی انسانی، اعتبارات، فضای اداری، فناوری اطلاعات، سرمایه‌گذاری، صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری برای نمایندگان مجلس ارائه کرد.

وی افزود: به گفته دکتر نجفی، رئیس سازمان میراث فرهنگی، در دوره جدید با استفاده از ظرفیت‌ نهادهای عمومی، سازمان‌های مردم‌نهاد و بخش خصوصی و همچنین ارتباط مؤثر و تعامل با رسانه‌ها و توسعه تعاملات بین بخشی، اهتمام به دیپلماسی فرهنگی و سیاست‌زدایی از فعالیت‌ها و برنامه‌ها در ایفای نقش خود در توسعه کشور کوشا خواهد بود.

عارف‌نیا اظهار داشت: تعدادی از نمایندگان مجلس نیز در این جلسه ضمن تبیین دیدگاه‌های خود بر ضرورت توسعه گردشگری، صیانت از میراث فرهنگی و استفاده از تبلیغات رسانه‌ای در معرفی جاذبه‌های تاریخی و طبیعی کشور تأکید کردند.

وی گفت: رئیس سازمان میراث فرهنگی بر تعامل فعال با مجلس شورای اسلامی تأکید دارد و به صورت مستمر در جلسات کمیسیون‌ها حضور می‌باید و با نمایندگان مجلس ملاقات دارد.

انتهای پیام/

کد خبر 1392081420