اشغال 80 درصد ظرفیت های اقامتی قم توسط زائران خارجی

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم از آمادگی کامل این استان برای پذیرایی از زائران دهه آخر صفر در شهرمقدس قم خبر داد و گفت: در طول سال حدود80 درصد اماکن اقامتی این استان توسط زائران خارجی اشتغال می شود.
عیسی رضایی در گفت وگو با میراث آریا(chtn)، با اشاره به فرا رسیدن دهه آخر ماه صفر افزود: این استان با دراختیار داشتن 92 هتل، هتل آپارتمان و مهمانپذیربا ظرفیت 7500 تخت اقامتی آمادگی کامل برای پذیرایی از زائران و مسافرانی را دارد که در دهه آخر ماه صفر به شهر مقدس قم سفر خواهند کرد.
وی گفت: هم چنین 110 منزل استیجاری دارای مجوز برای پذیرایی از زائران و مسافران آماده شده است و پیش بینی می شود مشکلی برای پذیرایی و اسکان زائران در دهه آخر ماه صفر در قم وجود نخواهد داشت.
رضایی با بیان اینکه اماکن اقامتی عمومی مانند مدارس، حسینیه ها و مساجد نیز برای پذیرایی از زائران و کاروان هایی که به قم مشرف می شوند در نظر گرفته شده است ادامه داد: درصورتی که اماکن اقامتی این استان به طور کامل اشغال شود می توان از اماکن اقامتی عمومی برای اسکان زائران استفاده کرد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم افزود: البته با توجه به اینکه تعداد زیادی از زائرانی که به قم سفر می کنند زائران خارجی از جمله زائرانی از کشورهای عربی هستند این پیش بینی وجود دارد که حجم بالایی از این زائران در دهه آخر ماه صفر به عتبات عالیات سفرکنند از این رو مشکلی برای پذیرایی و اسکان زائران داخلی و خارجی در دهه آخر صفر در قم وجود ندارد.
رضایی هم چنین در ادامه صحبت های خود با اشاره به استقبال زائران خارجی از سفر به شهر مقدس قم ادامه داد: در طول سال بیش از 20 میلیون زائر و مسافر به قم سفر می کنند که حدود 80 درصد آن را زائران خارجی از کشورهای مختلف خصوصا کشورهای عربی تشکیل می دهند.
وی خاطر نشان کرد: علاقه مندی وافری برای سفر به قم و زیارت حرم حضرت معصومه (س) در بین زائران کشورهای عربی وجود دارد که خوشبختانه حجم بسیار بالایی از این زائران در طول سال به قم مشرف می شوند.
/108

انتهای پیام/

کد خبر 139209232