استفاده از زبان عقلانی در دولت جدید باعث رشد صعودی گردشگری شده است

معاون حقوقی، مجلس و امور استان های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور ، استفاده از زبان عقلانی در دولت تدبیر و امید را عامل توسعه و رشد صنعت گردشگری در کشور دانست.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اسدالله درویش امیری
در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل پیشین و جدید اداره کل میراث فرهنگی استان یزد با بیان اینکه ما زبان تهدید نمی توان گردشگر جذب کرد افزود: استفاده از زبان عقلانی در دولت تدبیر و امید باعث گسترش و توسعه صنعت گردشگری کشور شده است.

وی با اشاره به ظرفیت بالای گردشگری ، وجود آثار تاریخی و تنوع در جاذبه های گردشگری کشور گفت: در حال حاضر بیش از یک میلیون و 200 هزار اثر تاریخی در کشور وجود دارد.

امیری با بیان اینکه تاکنون 330هزار اثر تاریخی ثبت ملی شده است اظهار داشت: متاسفانه تاکنون 10درصد آثار تاریخی ثبت شده در کشور تعیین حریم شده است .

وی با گلایه از خلاصه شدن بخش گردشگری در مصوبات سفرهای استانی گفت: این در حالی است که مقام معظم رهبری تاکنون بارها بر حوزه گردشگری تاکید نموده اند.

معاون حقوقی سازمان میراث فرهنگی کشور ضمن تقدیر از فعالیت های صورت گرفته توسط دولت گذشته در حوزه میراث فرهنگی افزود:در مصوبات دولت 1171 منطقه گردشگری به تصویب رسیده است که متاسفانه تاکنون 75 منطقه آن مشغول فعالیت می باشد.

وی با اشاره به ثبت 4900 موافقتنامه اصولی در دولت گذشته با مردم جهت گسترش سرمایه گذاری در این بخش تصریح کرد: از این بین تنها 250 نفر موفق به دریافت تسهیلات تکلیفی و یارانه ای خود از بانک ها شده اند.

امیری در ادامه جایگاه ویژه استان یزد را در بحث گردشگری یادآور شد و گفت: این استان دارای بافت تاریخی و بناهای ارزشمندی می باشد که نیازمند برنامه ریزی جهت نگهداری اصولی می باشد.

وی گفت:حفظ برخی از بافت تاریخی و آثارارزشمندی که در معرض نابودی در این استان قرار گرفته باید با تعصب بالای مردم یزد حفظ شود .

در این مراسم از زحمات بهرام رضایی مدیرکل سابق میراث فرهنگی یزد تقدیر و محمد مهدی شرافت به عنوان مدیرکل جدید میراث فرهنگی و گردشگری استان یزد معرفی شد.
/108

انتهای پیام/

کد خبر 1392100721