هنرمندان صنایع دستی بروجرد چهار نشان ملی مرغوبیت کالا دریافت کردند

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری بروجرد گفت: چهار نفر از هنرمندان صنایع دستی این شهرستان موفق به دریافت نشان ملی مرغوبیت کالای صنایع دستی شدند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان، حجت الله یارمحمدی افزود: محمد حسن ورمزیاریدر در رشته ماشته بافی(شال)، احسان محمدی در رشته ساخت ساز سنتی (سنتور) و مجید نیک اعتقاد در دو کالای حرمی بافی موفق به دریافت این نشان شدند.
وی اضافه کرد: برای دریافت نشان ملی مرغوبیت کالا در این حوزه، تعداد شش اثر به دبیرخانه داوری مهر ملی مرغوبیت کالا ارسال شدند که چهار اثر موفق به دریافت نشان ملی مرغوبیت شدند.
به گفته وی داوران این دبیرخانه آثار هنرمندان را از لحاظ مرغوبیت، اصالت، نوآوری در طرح و اجرا، قابلیت حضور در بازار ، سازگاری با محیط زیست و قوانین جاری کشور مورد بررسی قرار می دهند.
یارمحمدی افزود: آثار هنرمندانی که موفق به دریافت نشان ملی مرغوبیت کالای صنایع دستی می شوند به جلسه داوری جهت دریافت نشان بین المللی یونسکو (مهر اصالت) ارسال خواهد شد.
به گفته وی در دوره های قبل نیز پنج اثر از آثار هنرمندان صنایع دستی بروجرد موفق به دریافت این نشان و نشان بین المللی یونسکو شدند.
/108


انتهای پیام/

کد خبر 139210077