برگزاری تورهای گردشگری ویژه مسئولان و خبرنگاران در استان تهران

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت:‌ تورهای گردشگری ویژه اعضای کارگروه گردشگری،‌ مسئولان ادارات و اصحاب رسانه در شهرستان‌های استان تهران برگزار می‏شود.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت:‌ تورهای گردشگری، «رجبعلی خسروآبادی» در نخستین جلسه کارگروه گردشگری استان تهران در فرمانداری شهرستان دماوند بیان کرد: این تورها به منظور آشنایی با فرصت‌های گردشگری و آثار تاریخی هر شهر و منطقه و برنامه‌ریزی برای آنها برگزار می‌شود.
وی افزود:‌ با توجه به تحولاتی که در نگرش ساختاری و عملکردی در دولت جدید پیش آمده است، باید به صورت عملیاتی و اجرایی به مناطق گردشگری استان تهران نگاه شود.
خسروآبادی افزود: در این زمینه، می‌توان از نیروی فکری و ایده‌های کارشناسان تازه نفس در دانشگاه‌ها بهره برد تا بتوان طرح‌های قابل اجرا را عملیاتی کرد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران با اشاره به اهمیت ورود بخش خصوصی برای اجرای طرح‌های گردشگری در شهرستان‌های استان تهران بیان کرد: مسئولان هر شهرستان اگر نسبت به توسعه بخش گردشگری منطقه خود به عنوان یک صنعت و تجارت درآمدزا بنگرند، زمینه ورود بخش خصوصی را به این بخش فراهم می‌کنند.
خسروآبادی در این زمینه به وجود طرح بزرگی به نام «سیب» اشاره کرد که در آن سرمایه‏گذار بخش خصوصی، برنامه جامع و وسیع گردشگری برای اجرا در شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه تهیه کرده است.
وی اظهار داشت:‌ اگر زمینه فعالیت این نوع سرمایه‌گذاران در شهرستان‌های استان فراهم شود، در کوتاه مدت شاهد تحول بزرگی در صنعت گردشگری استان تهران خواهیم بود.
/107

انتهای پیام/

کد خبر 1392110222