مشکلات سرمایه گذاران گردشگری اردبیل در نشست مسئولان استانی با سرمایه گذاران گردشگری استان مطرح و بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، نشست مسئولان استانی و ملی با سرمایه گذاران صنعت گردشگری استان با حضور نماینده مردم اردبیل، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی، معاون برنامه ریزی استانداری استان، معاون امورمجلس، حقوقی و استان های سازمان میراث فرهنگی کشور و دیگر مسئولان استانی در سالن کنفرانس مجتمع آبدرمانی قهوه سوئی شهرستان سرعین برگزار شد.

یحیی نقی زاده محجوب، هدف از برگزاری این نشست را مرور آخرین وضعیت سرمایه گذاری استان عنوان کرد و گفت: با توجه به رویکرد جدید دولت مبنی بر حمایت از سرمایه گذاری و سرمایه گذاران، ضمن استقبال از این رویکرد تلاش داریم نهایت بهره مندی را از سیاست دولت داشته و شاهد شکوفایی وضعیت گردشگری کشور باشیم.

وی اضافه کرد: شکوفایی وضعیت گردشگری نیز در گرو اینست که بخش خصوصی و دولتی دست در دست یکدیگر مشکلات و موانع پیش روی را حل و فصل کنند.

این مقام مسئول از جمله مشکلات مطرح شده در جلسه گذشته به تسهیلات بانکی و شیوه های تأمین مالی برای پروژه های مالی بزرگ، زیرساخت های گردشگری از جمله راه دسترسی در برخی مناطق استان و بوروکراسی اداری اشاره کرد و گفت: این سه مشکل موضوعات مهم قابل طرح در این جلسه هستند.

وی تداخل های غیرکارشناسی در امور گردشگری از جمله نظارت، قیمت گذاری، ساماندهی، کمبود نیروی انسانی در حوزه گردشگری و مهمانسراهای دولتی و خصوصی فاقد مجوز را از جمله مشکلات دیگر حوزه گردشگری عنوان کرد.

نقی زاده با بیان اینکه استان اردبیل به جهت واقع شدن کوه سبلان یکی از هشت قطب گردشگری کشور است، اظهار داشت: این استان دارای 37 منطقه نمونه گردشگری و 11 رو�هدف� هدف گردشگری است.

در ادامه اين جلسه نیز هرکدام از مديران تشکل ها و سرمایه گذاران از جمله سرمایه گذار کمپینگ گردشگری الماس،سرمایه گذارشرکت سولان (طبیعت سبز پارس)، مدیر مجتمع آبدرمانی اترک،سرمایه گذار هتل روستایی خمس خلخال وشرکت تعاونی مروارید آزادی اردبیل به بيان مشکلات خود پرداختند.

انتهای پیام/

کد خبر 1392110410