جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر در استان فارس برگزار شد

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر در نوروز 93 که با حضور مدیران و نمایندگان میراث فرهنگی شهرستان های استان فارس در سالن اجتماعات اداره کل برگزار شد ارائه خدمات مناسب به مسافران و ایجاد حس آرامش در میهمانان نوروزی را از وظایف اصلی مدیران در شهرستان ها بیان کرد .
به گزارش روابط عمومی این اداره کل ، مصیب امیری با بیان اهمیت جایگاه مدیران شهرستان ها ، سازمان میراث فرهنگی را به درختی تشبیه کرد که شهرستان ها ریشه ها و دیگر بخش های سازمان بدنه و شاخ و برگ آن را تشکیل می دهند .
مدیر کل میراث فرهنگی فارس با اشاره به اهم فعالیت های نوروز امسال گفت : برپایی نمایشگاه های صنایع دستی ، تمایز فعالیت ها از سال های پیش ، ارائه آمارهای تحلیلی و آمارهای واقعی و اجرای برنامه های فرهنگی متناسب با ایام دهه فاطمیه از جمله برنامه هایی است که در سطح شهرستان ها در نوروز امسال اجرا می شود .
وی تبلیغ در همه حوزه های گردشگری ، میراث فرهنگی ، صنایع دستی و جذب و معرفی سرمایه گذاران را از وظایف مهم مسئولین شهرستان ها دانست و گفت : سرکشی مداوم از پروژه ها و سعی در رفع مشکلات از وظایف مهم مدیران می باشد .
وی افزود : در مبادی ورودی مسافران نوروزی به استان باید اقدامات متفاوتی صورت گیرد تا مردم احساس کنند وارد یک فضای مناسب و آماده پذیرایی شده اند .
دکتر امیری ، اقتدار مدیران شهرستان ها را عامل اصلی رشد و ارتقاء شهرستان دانست و گفت : این مدیران هستند که با عملکرد خود به جایگاه های مدیریتی خود ارتقاء می دهند .
مدیر کل میراث فرهنگی فارس در ادامه به توزیع عادلانه اعتبارات در شهرستان ها اشاره کرد و گفت : توزیع اعتبارات در فصل های مختلف بر اساس ظرفیت ها و پتانسیل های هر شهرستان و میزان توفیق مدیران در ارائه و اجرای فعالیت های مناسب خواهد بود .

مصیب امیری ، ظرفیت روزنامه ها و رسانه ها را ظرفیت فوق العاده ای جهت توسعه گردشگری استان دانست و گفت : انتظار می رود مسئولین با معرفی توانمندی های گردشگری ، تاریخی و مذهبی شهرستان و اطلاع رسانی به موقع از طریق رسانه در رشد و توسعه گردشگری استان بکوشند و در این راستا انجام مصاحبه با رسانه ها هیچ ممنوعیتی نخواهد داشت .
وی فارس کهن را سرزمینی قلمداد کرد که در گذشته برای نوروز اهمیت ویژه های قائل بوده و ساخت بنای عظیم تخت جمشید را در همین راستا عنوان کرد و افزود : انتظار می رود برای استانی که مهد نوروز بوده شرایط مناسبی برای میهمانان نوروزی فراهم گردد .
توجه به نظافت و پاکیزگی آثار و ابنیه تاریخی مورد بازدید مسافران در شهرستان ها ، اجرای برنامه های فرهنگی در حیطه وظایف سازمانی ، استقرار راهنمایان محلی در بناهای شاخص با همکاری انجمن صنفی راهنمایان گردشگری در شهرستان ها از دیگر مواردی بود که در این جلسه به آن اشاره شد .
/108

انتهای پیام/

کد خبر 1392113014