فرماندار چالوس از آمادگی کامل این شهرستان برای میزبانی از گردشگران نوروزی خبر داد و گفت:  زمینه اسکان برای 12 هزار نفر در شهرستان چالوس فراهم شده است.

به گزارش واحد خبر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر،  محمد ناصر زندی اظهار داشت: ستاد هماهنگی خدمات سفر در شهرستان چالوس در جلسات مختلف با همکاری کمیته‌های گوناگون برنامه‌های شایسته‌ای را برای این ایام تدارک دیده است.

وی کمیته‌های اسکان و پذیرایی و کمیته فرهنگی را از کمیته‌های تشکیل شده در ستاد خدمات سفر عنوان کرد و گفت: کمیته امنیت، کمیته بهداشت و درمان، کمیته نظارت و بازرسی و کمیته خدمات و رفاهی در مجموع توانستند زمینه آمادگی پذیرایی از گردشگران نوروزی را فراهم کنند.

زندی با بیان اینکه زمینه اسکان برای 12 هزار نفر در شهرستان چالوس فراهم شده است، تصریح کرد: 90 واحد اقامتی، 70 واحد پذیرایی و 35 مدرسه در چالوس آماده اسکان مسافران و گردشگران نوروزی است.

فرماندار چالوس با بیان اینکه مراکز بهداشتی و درمانی نیز آمادگی لازم را برای این ایام دارند، اظهار داشت: مراکز بهداشتی و درمانی با حضور پزشکان متخصص، تجهیز امکانات بیمارستانی، تجهیز داروخانه‌ها، اورژانس و هلال احمر آماده خدمت‌رسانی به مسافران نوروزی‌ است.

وی افزود: تلفن گویای 1490 نیز پاسخگوی مشکلات بهداشتی و درمانی مردم در این ایام است.

رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان چالوس با اشاره به کشیک نانوایی‌ها در ایام نوروز، تصریح کرد: در زمینه خدمات رفاهی نظارت بر واحدهای صنفی با بازرسی‌های مستمر صورت می‌گیرد و با متخلفان در این زمینه برخورد می‌شود.

وی با اعلام اینکه کمیته پاک‌سازی و نظافت معابر و راه‌های مواصلاتی به شهرستان چالوس تا پایان تعطیلات مستقر‌ است، گفت: کمیته فرهنگی در این ایام بسته‌های فرهنگی حاوی پیام خوشامدگویی به مسافران، حفظ حرمت ایام فاطمیه و همچنین معرفی اماکن تفریحی و توریستی شهرستان را در قالب بروشورهایی به مسافران اهدا  می‌کند.

زندی عمده‌ترین مشکل در ایام نوروز را معضل ترافیک دانست و افزود: به‌ دلیل نامناسب بودن زیرساخت‌های شهرستان چالوس و شهر مرزن‌آباد ترافیک دغدغه اصلی بومیان منطقه و مسافران است.

وی تأکید کرد: پلیس راهور شهرستان چالوس برای رفع این معضل طرح‌های ترافیکی برای روان شدن تردد خودروها اعمال کرد تا از بار ترافیکی منطقه کاسته شود.

فرماندار چالوس با تأکید بر جدی گرفتن معضل زباله در سطح شهرستان، گفت: با بسیج امکانات شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در دو شیفت، تدابیری اتخاذ کرده ایم تا مشکل زباله هم  برطرف شود.

انتهای پیام/

کد خبر 139212298