ساماندهی سفر های چارتری  در همکاری با ارگان های ذیربط

نخستین نشست فوق العاده اعضای ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر به منظور بررسی آخرین وضعیت سفرهای نوروزی هموطنان و اقدامات برنامه ریزی شده صبح امروز(شنبه 2 فروردین)  در محل این ستاد برگزار شد.
به گزارش واحد خبر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، مرتضی رحمانی موحد در این نشست با اشاره به هماهنگی تمام دستگاه های عضو ستاد خواستار نظارت بیشتر بر ارائه خدمات به گردشگران و هموطنان شد.
وی همچنین عنوان کرد: با توجه به سیاست های دولت یازدهم مبنی بر تثبیت قیمت کالا دستگاه های  مسئول باید نظارت بیشتری در این زمینه انجام دهند.
رحمانی  موحد تاکید کرد: یکی از سیاست هایی که سازمان میراث فرهنگی دنبال می کند، ثابت نگه داشتن قیمت مراکز اقامتی در سال 93 است تا فشارکمتری در این تعطیلات به هموطنان  وارد شود، از این رو با همکاری اداره کل های استانی نظارت بیشتری بر مراکز اقامتی تابع سازمان میراث فرهنگی انجام می شود.
رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در بخش دیگری از صحبت های خود به  ارائه آمار سازمان اشاره کرد و گفت: محور و سیاست سازمان میراث فرهنگی در ارائه آمار ،اعلام اقامت_ شب و بازدید از مراکز، موزه ها و کاخ موزه ها است.
رحمانی در ادامه صحبت های خود به حضور مستمر دستگاه ها و رابطین در ستاد مرکزی هماهنگی  خدمات سفر تاکید کرد و خواستار ارائه گزارش های روزانه نظارت و فعالیت ها به ستاد مرکزی شد.
وی همچنین پیشنهاد بازدید های مشترک  با اعضای ستاد مرکزی خدمات هماهنگی سفر از نحوه حضور اعضای ستاد وارائه خدمات در استان ها و محور های مواصلاتی داد.
رحمانی موحد گفت: از برگزاری دومین نشست فوق العاده اعضای ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر همزمان با شروع دور دوم  سفر های نوروزی خبر داد.
 رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با اشاره به پرواز های چارتری و مشکلاتی که این نوع پرواز ها برای سفر و گردشگری به وجود می آورد پیشنهاد داد :اعضای دخیل این امر همچون سازمان هواپیمایی  کشور  دفاتر خدمات مسافرتی با تشکل های خصوصی نشست برگزار کرده و مصوبات  آن را برای پیشبرد اهداف سازمان میراث فرهنگی در زمینه کاهش مشکلات سفر پیشنهاد ها را در راهکار های مشخص ارائه نمایند.
در ادامه رحمانی موحد از اقامت بیش از یک میلیون و 661 هزار نفر  در تاریخ 28 تا 29 اسفند ماه در مراکز اقامتی خبرداد و گفت: تاکنون استان مازندران ، درصدر اسکان در مراکز استیجاری قرار داردو با توجه به حجم سفرهای انجام شده به این استان باید نظارت های بیشتری انجام شود.
وی همچنین از شبانه روزی بودن دبیرخانه ستاد مرکزی خدمات هماهنگی سفر خبر داد و گفت: در تمامی ایام تعطیلات نوروز این دبیر خانه فعال است وآمادگی دارد تا به شکایات و همچنین نحوه ارائه خدمات رسیدگی کند.
در ادامه این نشست علی باقر نعمتی، دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر از  ساماندهی  و استقرار 612 کمپ اقامتی خبر داد و گفت: تاکنون بیش از 576 هزارو 954 بازدید از مراکز تاریخی،تفریحی و توریستی  انجام شده است.
در ادامه نعمتی به بازدید نظارتی از 779  رستوران و مراکز پذیرایی وبین راهی خبر داد.
یادآورمی شود، در ابتدای این نشست اعضای ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر به ارائه آمارو نحوه فعالیت ها ارگان های خود پرداختند.
در این نشست نماینده سازمان هواپیمایی کشور از رشد 40 درصدی پرواز در فرودگاه امام خمینی(ره) به عنوان دروازه هواپیمایی بین المللی کشور خبر داد و گفت: در فرودگاه مهر اباد  تاکنون بیش از هزارو 956 پرواز ورودی و خروجی  انجام شده است.
نماینده وزارت بهداشت ودرمان از استقرار 213 ایستگاه سلامت چادر،در جاده های کشور خبر داد وگفت شماره تلفن 1490 آماده پاسخگویی به نیازمندی های دارویی مردم در ایام تعطیلات است.
همچنین  نماینده سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای هم  از انجام بیش از 2 میلیون و 591 هزار تردد در محور های منتهی به پایتخت در سال گذشته خبر داد و گفت: امسال تاکنون آمارها نشان  از انجام  بیش از 3 میلیون و 841 هزار تردد درمحور های پایتخت می دهد.

انتهای پیام/

کد خبر 1393010210