مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، در سفر به ماكو از آثار تاريخي شمال استان آذربايجان غربي بازديد كرد.
به گزارش واحد خبر ستاد هماهنگی خدمات سفر، اکبر ترکان در سفر يك روزه خود به منطقه آزاد ماكو، با همراهي مظفر عباس زاده دبير ستاد هماهنگی خدمات سفر، حسین فروزان مدیر عامل منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو و حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد هاشمی امام جمعه شهرستان شوط از مجموعه جهاني قره كليسا و مقبره سيد صدر الدين در چالدران بازديد  کرد.
تركان در حاشيه اين بازديد برلزوم استحكام بخشي، مرمت و رسيدگي بيشتر بر آثار تاريخي تاكيد كرد و افزود: باید درحفظ ومعرفي آثار تاريخي تلاش بيشتري صورت گيرد.
مظفرعباس زاده مدير كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان غربي نيز در همراهي بازديد مشاور رئيس جمهور از آثار تاريخي و گردشگري ماکو، با اشاره به اهميت جايگاه قره كليسا به عنوان اثر ثبت شده جهاني، آن را نماد همزیستی ادیان در ایران دانست و  افزود : مقبره سيد صدر الدين نيز نشان از غيرت ايرانيان در مقابله با دشمن خارجي دارد.
مظفر عباس زاده دبير ستاد هماهنگی خدمات سفر آذربایجان غربی نیز گفت: در سه روز نخست سال 93، 7 هزار نفر در واحد های اقامتی تحت نظر اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی اسکان یافته اند.
وی با اشاره به اینکه  در مهمان سراها و واحدهای اقامتی ادارات استان نیز بیش از 4 هزار نفر اقامت یافته اند، افزود: 14 هزار نفر از فرهنگیان نیز با همکاری اداره کل آموزش و پرورش در مدارس استان اسکان یافته اند.
هادی بهادری معاون عمرانی استانداری آذربایجان غربی نیز در حاشیه این بازدید اظهار کرد: میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با 102  نفر از کارکنان در راستای معرفی اماکن تاریخی و گردشگری، هلال احمر با31 پایگاه امداد و نجات، 2 پایگاه ایمنی و سلامت، و 00 5نفر در پلیس راه با 100 گشت محسوس و نامحسوس در راستای خدمات رسانی به مسافرین نوروزی فعالیت می کنند.
وی پایانه سرو را یکی از پایانه های مهم استان دانست وافزود: طبق آمار موجود در چهار روز اخیر روزانه به طور متوسط 700 نفر از این پایانه وارد و 900  نفر از کشور خارج شده اند که این ارقام نشان دهنده فعالیت خوب پایانه مرزی سرو است.

انتهای پیام/

کد خبر 1393010414