ضرورت ساخت هتل های دو و سه ستاره با رعایت استانداردها

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور معتقد است که نیاز امروز کشور به هتل های دو و سه ستاره منطبق بر استانداردهای هتلسازی بیش از پیش مشهود است.
به گزارش واحد خبر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر  کشور، مسعود سلطانی فر در بازدید سرزده ای که از دبیرخانه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر داشت با بیان این مطلب گفت:طبق آمار اعلام شده تا پایان روز سوم فروردین ماه مسافران نوروزی بیش از آنکه در هتل ها و هتل آپارتمان ها اقامت کنند در مدرسه ها، کمپ های موقت، منازل استیجاری، چادرهای مسافرتی، مهمانسرای اداره ها، خوابگاه های دانشجویی و سالن های ورزشی اقامت داشته اند و این موضوع نشان دهنده این است که مردم به دلایل مختلف از جمله مسائل اقتصادی رغبتی به اقامت در هتل ها ندارند.
او در ادامه افزود: البته این موضوع را نیز باید مدنظر قرار داد که ظرفیت تخت هتل های کشور محدود است و با توجه به حجم سنگین سفر در ایام نوروز این ظرفیت محدود پاسخگوی نیازهای مسافران نیست.
به گفته رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  از  بیش از 11 میلیون اقامت-شب که در پنج روز گذشته وجود داشته  24 درصد در کلاس های مدارس، 5/13 درصد در کمپ های موقت مسافرتی، 20 درصد در منازل استیجاری، 20 درصد در چادرهای مسافرتی  در پارکها و 15 درصد در مهمانسرای ادارات، خوابگاه های دانشجویی و سالن های ورزشی بوده و بقیه به اقامت در هتل ها و هتل آپارتمان ها اختصاص داشته است که حدود 6  درصد می شود.
سلطانی فر معتقد است که در کنار هتل های خوب و چهار و پنج ستاره باید هتل های دو و سه ستاره با رعایت استانداردهای هتلسازی نیز ساخته شود تا با سطح درآمد و توان معیشتی مردم سازگار باشد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که در روزهای نخست سال 1393 از چهار استان مرکزی، اصفهان، همدان و کرمانشاه دیدن کرده، درباره این بازدیدها گفت: نکته مشهود در بازدیدهایی که از این استان ها صورت گرفته، هماهنگی بسیار خوبی بود که بین دستگاه های اجرایی با ستاد خدمات هماهنگی سفر برای خدمات رسانی به مسافران نوروزی وجود دارد و حتی تجربه این هماهنگی بین دستگاه ها همچون مانوری برای هماهنگی حوادث غیرمترقبه ای است که ممکن است در آینده پیش بیاید.
سلطانی فر همچنین با اشاره به افزایش نظارت های ستاد خدمات هماهنگی سفر در بازدیدهای نوروزی گفت: تاکنون  بیش از سه هزار بازرسی از رستوران ها، یک هزار بازرسی از دفاتر خدمات مسافرتی و دو هزار و 800 مورد بازرسی از اماکن اقامتی صورت گرفته که 414 مورد تذکر به مراکز اقامتی، دفاتر خدمات مسافرتی و مراکز پذیرایی  داده شده است.
او افزود: همچنین 27 مورد مرکز اقامتی، پذیرایی و دفتر خدمات مسافرتی به دلیل عمل نکردن به تذکرها و اخطارهای کتبی تعطیل و یا تعلیق موقت شده اند.

انتهای پیام/

کد خبر 139301044