صنعت توریسم از جمله زمینه های ایجاد اشتغال و تحرک اقتصادی


رئیس جمهور در جلسه شورای عالی اشتغال گفت: صنعت توریسم، بخش معدن، صنعت و صنایع و فناوری های نوین از جمله زمینه هایی هستند که ظرفیت های مناسبی برای ایجاد اشتغال و تحرک در اقتصاد را دارند.
به گزارش واحد خبر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ،حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در چهارمین جلسه شورای عالی اشتغال برطرف شدن ریشه ای مشکل اشتغال را در گرو رونق واقعی در عرصه اقتصاد عنوان و بیان کرد: برای ایجاد اشتغال خیلی هم نمی شود به شکل دستوری عمل کرد و دولت باید با رفع موانع و تسهیل شرایط، بخش خصوصی را به فعالیت بیشتر در عرصه اقتصاد و ایجاد اشتغال تشویق کند.
دکتر روحانی اشتغال را فراتر از مشغول شدن به یک حرفه و کسب درآمد توصیف و اظهار کرد: معضل اشتغال که با توجه به منفی شدن نرخ رشد اقتصادی در سال‌های اخیر تشدید نیز شده است در صورت مهار نشدن تبدیل به یک معضل اجتماعی و اخلاقی خواهد شد که تبعات فراوان و سنگینی برای جامعه خواهد داشت. 
رئیس جمهور تصریح کرد: رویکرد فرهنگی به مسئله ایجاد اشتغال نیز بسیار اهمیت دارد و از جمله لازم است مواد، محتوا و کیفیت نظام آموزشی کشور نیز مورد بررسی دقیق قرار گیرد تا فارغ التحصیلان در هر زمینه‌ای از دوره آموزشی خود حداکثر تخصص و توانمندی را کسب کنند.
\n

انتهای پیام/

کد خبر 139301113