دبیر ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر استان فارس گفت: بر اساس نظر سنجی انجام شده در اماکن تاریخی و مذهبی استان فارس، تا کنون 62 درصد از افراد جامعه آماری، با هدف زیارت شاهچراغ به شیراز سفر کرده اند.
به گزارش واحد خبر ستاد مرکزی خدمات سفر، مصیب امیری با بیان این مطلب افزود: برای راهنمایی بهتر گردشگران مذهبی، راهنمایانی در اماکن مذهبی از جمله شاهچراغ مستقر شده اند.
وی در پاسخ به اینکه به جز شاهچراغ چند امامزاده و بقعه متبرکه در استان فارس وجود دارد، عنوان کرد: در کل استان بیش از 100 امامزاده داریم. اما در شیراز مهمترین امامزاده شاهچراغ بوده و پس از آن «آستانه» و «بقعه سید علاء الدین حسینی» است.
امیری درباره پیش بینی های انجام شده برای اسکان گردشگران، گفت: از نظر اسکان مسافران در شیراز  به اندازه اقامت 500 هزار نفر شب تدارک لازم اندیشیده شده است.
دبیر ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر استان فارس ادامه داد: برای شرایط خاص پیش بینی شده که از ظرفیت سالن های ورزشی و حسینیه ها نیز استفاده شود.
وی آمار گردشگران استان فارس از اول تا نهم فروردین ماه را حدود یک میلیون و 350 هزار نفر اعلام کرد و افزود: این آمار از جمع آمار روزانه تعداد بازدیدکنندگان اماکن تاریخی به دست آمده است.
\n

انتهای پیام/

کد خبر 139301118