لزوم وجود مدیریت متمرکز در حوزه سفر و گردشگری

معاون گردشگری در دومین نشست بایدها و نبایدهای سفرهای نوروزی بر لزوم وجود مدیریت متمرکز در حوزه سفر و گردشگری تاکید کرد.
\n
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مرتضی رحمانی موحد در دومین نشست بایدها و نبایدهای سفرهای نوروزی که عصر روز گذشته با حضور اساتید دانشگاه، دانشجویان رشته‌های مرتبط با گردشگری و فعالان حوزه گردشگری در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد، گفت: در بدنه اجرایی گردشگری کشور روحیه تعامل  با محیط‌های علمی و دانشگاهی وجود دارد.

رحمانی‌موحد ادامه داد: رویکرد سازمان میراث فرهنگی در دوره جدید استفاده از نظرات کارشناسی و پیشنهادات سودمند و موثر است چراکه ماندگاری تصمیماتی که با نظر متخصصان گرفته می‌شود بیشتر است.

معاون گردشگری کشور تصریح کرد: ایجاد ارزش‌های جدید براساس کارشناسی‌های اشتباه، نوروز را از آنچه در گذشته به عنوان زمانی برای تقویت بنیان خانواده استفاده می‌شد به ایامی برای سفر کردن تبدیل کرده است.

وی یادآور شد: آنچه ما در رابطه با تعطیلات نوروز می‌توانیم انجام دهیم  این است که از مدیریت پراکنده به سمت مدیریت متمرکز در امور سفر برویم چراکه در حال حاضر با کمبود زیرساخت‌ها و روبرو نیستیم بلکه مشکل تنوع مکانی و زمانی سفر است.

رحمانی موحد افزود: کشور ما مقصد جذابی برای گردشگران فرهنگی است و ما نمی توانیم نقش شیراز و اصفهان را در گردشگری فرهنگی تغییر بدهیم اما در این رابطه باید به توسعه مناطق جدید در گردشگری توجه ویژه داشته باشیم.

معاون گردشگری گفت: طی سالهای گذشته در نمایشگاههای خارج از کشور حضور  فعالی نداشتیم و تعامل ما با بسیاری از کشورها قطع شده این در حالی است که بخش گردشگری و تعاملات مردمی زمینه‌ساز توسعه و گسترش یک جامعه است.

وی پرهیز از دستگاه‌محوری و صنعت‌محوری را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید برای حل مشکلات بخش گردشگری با همفکری و همدلی تصمیمات درست گرفته شود.

رحمانی‌موحد در پایان اظهار داشت: ما آماده همکاری با مراکز علمی و دانشگاهی هستیم، مجموعه دولت، تشکل‌ها، صنوف و فعالان حوزه گردشگری اراده و عزم جدی برای حل مشکلات صنعت توریسم دارند. 
 

\n

انتهای پیام/

کد خبر 1393021317