نود و هشتمین نشست شورای اجرایی سازمان جهانی گردشگری برگزار شد

نود و هشتمین نشست شورای اجرایی سازمان جهانی گردشگری از تاریخ 14 لغایت 16 خرداد با حضور نمایندگان ارشد 60 کشور جهان در شهر سانتیاگو دکامپستلا اسپانیا برگزار شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ، نود و هشتمین نشست شورای اجرایی سازمان جهانی گردشگری به ریاست مسعود سلطانی فر معاون رییس جمهور در راس هیات ایرانی تشکیل شد و محمد حسن فدایی فرد سفیر ج.ا.ایران در اسپانیا و مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری کشور در آن حضور یافتند.

موضوعات اصلی این نشست گزارش عملکرد مالی و برنامه ای سازمان , تعیین کشورهای میزبان برای نشست های 99 و 100 شورای اجرایی و همچنین بررسی و تصویب در خواست اعضای جدید وابسته بود.

قبل از شروع جلسه شورای اجرایی ، سلطانی فر و هیات همراه در محل سازمان جهانی گردشگری طی جلسه ای با طالب ریفاعی دبیرکل سازمان جهانی گردشگری و معاونین وی در خصوص موضوعات مختلف از جمله گسترش همکاریهای فیمابین , تجربیات و گسترش امکانات آموزشی ، تبادل اطلاعات و نحوه حمایت های آن سازمان از برنامه های گردشگری ایران بحث و تبادل نظر و در پایان جلسه سند همکاریهای مشترک در هشت بند را امضا کردند. همچنین در حاشیه برگزاری اجلاس با تعدادی از وزرای گردشگری کشورهای مختلف از جمله اسپانیا و کرواسی ملاقات ها و مذاکراتی  انجام شد.

انتهای پیام/

کد خبر 139303161