تاکید مقامات گردشگری ایران و اسپانیا بر گسترش همکاریها

مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که برای شرکت در نودوهشتمین اجلاس شورای اجرایی سازمان جهانی جهانگردی به اسپانیا سفر کرده است با خوزه مانوئل سوریا، وزیر صنعت، انرژی، گردشگری  و ارتباطات این کشور دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در این ملاقات طرفین با تبادل نظر در زمینه چگونگی انتقال تجربیات و ارتقاء سطح همکاری‌های دو جانبه با هدف توسعه گردشگری به توافق دست یافتند.

در این دیدار مقرر شدT اسپانیا تجارت خود را در زمینه استفاده از ظرفیت‌های گردشگری در بخش‌های آموزشT احداث هتل‌ها و مجموعه‌های اقامتی، استفاده از بناهای تاریخی برای ایجاد امکانات اقامتی و توسعه زیرساخت‌ها در اختیار کشورمان قرار دهد و سرمایه گذاران اسپانیایی را برای سرمایه گذاری در بخش احداث هتل در ایران ترغیب و تشویق کند.

همچنین رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از همتای اسپانیایی خود برای سفر به ایران دعوت به عمل آورد و خوزه مانوئل سوریا با پذیرش این دعوت اذعان کرد که با توجه به تجارب و سوابق شرکت‌های اسپانیائی در اجرای پروژه های مختلف در بخشهای انرژی، حمل و نقل و ساخت هتل، دو کشور می‌توانند همکاری‌های خوبی با یکدیگر داشته باشند.

انتهای پیام/

کد خبر 139303163