پلاس بافی فارس با عرضه در نمایشگاه بین المللی صنایع دستی کشور مورد توجه خاص صادرکنندگان دست بافت های داری  قرار گرفت.

معاون صنایع دستی اداره کل روابط عمومی میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان فارس با اعلام این خبر گفت : رشته پلاس بافی از زیرمجموعه های دست بافت های داری فارس است که از اصیل ترین صنایع دستی استان  و بویژه عشایر بوده که به مرور زمان و با جایگزین شدن دیگر زیراندازها روبه فراموشی سپرده شده بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس همت محمدی افزود: در طی سالهای اخیر با تلاش های اداره کل و نیز اهتمام ویژه اتحادیه تعاونی های صنایع دستی فارس با یک برنامه ریزی منسجم و زمان بندی خاص این رشته مجدداً احیاء و در چرخه تولید قرار گرفته است .

این مقام مسئول اظهار داشت هم اکنون 20 هنرمند استان فارس در این رشته مشغول به فعالیت و تولید هستند که محصولات خود رابرای نخستین بار پس از سالها در نمایشگاه بین المللی صنایع دستی کشور رونمایی و مورد استقبال و توجه خاص بازدید کنندگان و به خصوص صادر کنندگان دست بافته های داری قرارگرفته است .

وی درادامه افزود این نوع دست بافت با استفاده از طرح های مختلف طبیعت و جانداران در اقوام و مناطق مختلف فارس با ویژگی های خاص هر منطقه تولید می شده است .

انتهای پیام/

کد خبر 139303233