تفاهم نامه همكاري اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري درگز با اداره اوقاف و امور خيريه اين شهرستان به امضاء رسيد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي، حسين متشكري رئيس اداره  امور شهرستان هاي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي با اعلام اين خبر گفت: اين تفاهم نامه با حضور حجت الاسلام و المسلمین ساجدیان رئيس اداره اوقاف شهرستان درگز به امضاء رسيد.

وي افزود: در این جلسه پیرامون موضوعات مختلف شامل مرمت بقاع متبرکه ، طرح جامع توسعه بقاع و اماکن متبرکه ،  تحقیق و پژوهش موقوفات تاریخی و باورهای دینی و آیین ها و سنت های حسنه جامعه و غیره بحث و تبادل نظر شد و در نهایت تفاهم نامه همکاری فی مابین دو اداره منعقد شد.

همچنین همزمان با فرا رسيدن روز جهانی صنایع دستی تعدادي از فعالان و هنرمندان رشته هاي مختلف صنايع دستي شهرستان درگز از سوي  اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری اين شهرستان تجليل شدند.

جمعي از مسئولان شهرستان درگز به همراه رئيس اداره ميراث فرهنگيف صنايع دستي و گردشگري اين شهرستان با حضور در كارگاه هاي صنايع دستي ضمن ديدار با هنرمندان و استادكاران رشته هاي مختلف صنايع دستي از اين افراد تجليل و قدر داني كردند.

 در این بازديد مسئولان شهرستان درگز از نزدیک با این هنرمندان و رشته های مختلف هنری ( معرق ومنبت چوب- گره چینی- طلا وجواهرات سازی – نمدمالی – فرت بافی– آهنگری وطراحی لباس های سنتی ...) که در شهرستان فعال هستند آشنا شدند و از فعالیت این قشر از جامعه تقدیر وتشکر كردند.

محمد مددی رییس اداره میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری شهرستان درگزدر اين باره گفت:  در این بازدید از 6 هنرمند تقدیر شد که یک نفر به عنوان پیشکسوت و 5  نفر به عنوان فعال ترین هنرمندان که با این اداره در برپایی نمایشگاهها در مناسبتهای مختلف همکاری می نمایند تجليل شدند.

انتهای پیام/

کد خبر 139303237