جلسات ستاد هماهنگي خدمات سفر مقدس ترين جلسات است

استاندار خراسان رضوي با بيان اينكه خدمات رساني به زائران امام هشتم(ع) و گردشگراني كه به اين استان سفر مي كنند اجر و ثواب اخروي دارد گفت: جلسات ستاد هماهنگي خدمات سفر در استان خراسان رضوي يكي از مقدس ترين جلسات است چراكه اين جلسات با هدف ارائه خدمات هرچه بهتر به زائران حضرت امام علي بن موسي الرضا(ع)، برگزار مي شود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي عليرضا رشيديان با بيان اين مطلب در دومين جلسه ستاد اجرايي خدمات سفر استان خراسان رضوي ويژه تابستان كه در محل استانداري خراسان رضوي برگزار شد با قدر داني از زحمات وتلاش هاي يكايك اعضاء ستاد اجرايي خدمات سفراستان خراسان رضوي در تعطيلات نوروز 93 افزود: بايد از تمامي توان و ظرفيت خود براي ارائه خدمات هرچه بهتر به زائران و مسافراني كه در تابستان به استان خراسان رضوي و شهر مقدس مشهد مشرف مي شوند استفاده كنيم.

رشيديان با بيان اينكه تامين مايحتاج ضروري مردم از جمله نان بايد به صورت جدي در  دستور كار ستاد قرار گيرد ادامه داد: توجه به تامين نيازهاي ضروري زائران، ارائه آمارهاي واقعي و علمي، استاندارد سازي واحدهاي اقامتي، توجه ويژه به زائراني كه از طريق زميني به مشهد مقدس سفر مي كنند، بررسي نيازمندي هاي مهم مسافران در طول مسير، توجه به مباحث فرهنگي بايد جزو مهمترين موضوعاتي باشد كه ستاد اجرايي خدمات سفر استان خراسان رضوي به آن ها مي پردازد.

وي گفت: توجه بيشتر به مسايل فرهنگي و مذهبي در مراكز اقامتي و تاسيسات گردشگري، فعال نمودن راهنمايان زائر، توجه به موضوعات مرتبط با گردشگران خارجي، رفع مشكلات مربوط به سرويس هاي بهداشتي، استفاده از ظرفيت هاي مختلف در ارائه خدمات هرچه مطلوب تر به زائران و گردشگران و ... از ديگر مواردي است كه ستاد اجرايي خدمات سفر استان خراسان رضوي بايد به آن ها توجه كند.

رشيديان در بخش ديگري از صحبت هاي خود با بيان اينكه با توجه به فرا رسيدن ماه مبارك رمضان بايد تلاش ها براي ارائه خدمات هرچه بيشتر به زائران افزايش يابد ادامه داد: در ماه مبارك رمضان بايد به گونه اي برنامه ريزي كرد كه زائراني كه به مشهد مقدس سفر مي كنند با كمترين مشكل درتامين مايحتاج خود مواجه شوند.

نماينده عالي دولت در استان خراسان رضوي هم چنين به فعاليت ستاد اجرايي خدمات سفر درشهرستان هاي استان خراسان رضوي اشاره كرد و افزود: در شهرستان ها نيز بايد به گونه اي برنامه ريزي شود كه از تمامي ظرفيت ها به نحو شايسته براي خدمات رساني هرچه مطلوبتر به زائران استفاده شود.

وي در ادامه گفت: جلسات ستاد اجرايي خدمات سفر رد ساتان خراسان رضوي بايد به صورت منظم و دقيق برگزار شود و تمامي معاونت هاي اين ستاد با توجه به شرح وظايفي كه بريا آن ها تعريف شده به ارائه خدمات بپردازند.

در اين نشست هم چنين رجبعلي لباف خانيكي مدير كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي نيز با بيان اينكه اين اداره كل به عنوان دبيرخانه ستاد اجرايي خدمات سفر در استان خراسان رضوي آماگي كامل براي ارائه خدمات به گردشگران و زائران را درتعطيلات تابستان دارد گفت: برنامه ريزي ها براي پذيرايي از زائران در تابستان انجام شده است.

وي افزود: تمامي واحدهاي اقامتي و تاسيسات گردشگري در استان خراسان رضوي آماده ارائه هرگونه خدمات به زائران حضرت امام رضا(ع)، در تابستان است.

سيد جواد موسوي معاون اسكان و پذيرايي ستاد اجرايي خدمات سفر استان خراسان رضوي نيز در اين جلسه با بيان اينكه براي تابستان امسال يك هماهنگي بسيار خوب با ديگر نهادهاي دولتي انجام شده است گفت: در همين خصوص 6 هزار تخت متعلق به دستگاه هاي مختلف ساماندهي و آماده پذيرايي از زائران است.

وي گفت: در حال حاضر 86 درصد واحدهاي اقامتي استان استاندارد سازي شده اند كه در اين خصوص استان خراسان رضوي جزو استان هاي پيشرو است.

به گفته موسوي، يكي از مهمترين برنامه هاي معاونت گردشگري اداره كل ميراث فرهنگيف صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي در تابستان امسال ساماندهي 3 هزار خانه شخصي براي پذيرايي از اززائران و مسافران است.

فرماندار مشهد مقدس نيز در اين جلسه با تاكيد بر رفع مشكلات زائران تابستاني در اين كلان شهر گفت: تامين نان زائران، سرويس بهداشتي، برخورد با اسكان غير مجاز، رفع مشكلات مربوط با حمل نقل، تامين امنيت زائران، برخورد با كم فروشي و گران فروشي و ... نيز از مهمترين موضوعاتي است كه در تابستان امسال به آن ها بيش از پيش توجه خواهد شد.

در اين نشست هم چنين واحدي معاون امور عمراني استانداري خراسان ر وي از اجراي طرح زوج و فرد در تعطيلات تابستان خبر داد و گفت: اين طرح به منظور رفاه حال زائران و مجاوران در تابستان امسال در مشهد اجرا مي شود.

در اين نشست كه تعدادي از فرمانداران شهرستان هاي مختلف استان و نيز اعضاء و معاونت هاي گوناگون ستاد اجرايي خدمات سفر حضور داشتند نيز هر كدام به ارائه گزارش و برنامه هاي خود براي تابستان 93 پرداختند.

 

 

انتهای پیام/

کد خبر 1393040110