تنها منطقه نمونه گردشگری ورزشی – تفریحی دراستان یزد تصویب شد

منطقه نمونه گردشگری کوه پلنگی باکاربری تخصصی گردشگری ورزشی – تفریحی  درحریم شهرنمونه گردشگری طبیعی تفت در کارگروه تخصصی میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری استان یزد به تصویب رسید.
به گزارش روابط عمومي اداره کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان يزد کارگروه تخصصی میراث فرهنگی ،صنایع دستی
 وگردشگری استان یزد که با حضور معاون امور عمرانی استانداری و سایر دستگاهای  مرتیط  برگزار شد باکلیات طرح جامع
گردشگری منطقه نمونه گردشگری کوه پلنگی تنها منطقه نمونه گردشگری ورزشی – تفریحی دراستان موافقت کرد .
 مدیر کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان يزد در خصوص طرح گردشگری کوه پلنگی گفت: گردشگری طبیعی تفت با قابلیتها و پتانسیلهای اکوتوریستی بالا وشرایط مساعد ومناسب برای ارتقاء صنعت گردشگری واقلیم مناسب می تواند درتمام رشته های گردشگری به خصوص گردشگری ورزشی وسلامت فعال باشد.
شرافت افزود:گردشگری ورزشی سفری است که به دلایل غیرتجاری به صورت رسمی وغیررسمی وبرپایه تفریح یا تماشای ورزش، به صورت کوتاه مدت تعریف می شود و درداخل یاخارج ازکشور صورت می گیرد و به دلیل این که به زبان یا فرهنگ خاص محدود نیست همه فرهنگ ها رادربرمی گیرد .
وی افزود : با راه اندازی منطقه نمونه گردشگری کوه پلنگی با هدف راه اندازی مجموعه ای بزرگ و مجهز به امکانات ورزشی تفرجی درمنطقه و بهره گیری ازامکانات وتجهیزات روزدنیا در نظرداریم پایگاهی برای ارتقای ورزشهای باستانی وکمتررایج درکشور ایجاد کنیم.
وی با بیان اینکه این مجموعه برای برگزاری مسابقات ملی و  بین المللی، برگزاری اردوهای تمرینی وتدارکاتی تیم های مختلف و سایرفعالیت های ورزشی درسطح حرفه ای تدارک دیده می شود تصریح کرد: درکنارعملکرد تخصصی وحرفه ای مجموعه دررشته های ورزشی مختلف ، امکان استفاده ازآن برای عموم نیز فراهم است وعلاقمندان غیرحرفه ای نیز می توانند ازامکانات آن استفاده کنند.
گفتنی است منطقه نمونه گردشگری کوه پلنگی در3 فاز و درسه سال متوالی با برآورد 30 میلیارد تومان سرمایه از سوی بخش خصوصی به بهره برداری خواهد رسید.
 طرح خدماتی – ورزشی وتفریحی _ اقامتی وپذیرایی با اختصاص 60 درصد کل مجموعه به فضای سبز، تفرجگاه عمومی، پیست مربوط به ورزشهای همگانی و... ازمهمترین عملکرد عمده پیش بینی شده برای این منطقه نمونه گردشگری است.


انتهای پیام/

کد خبر 139304062