فرآیند تشکیل کمیته‌های هماهنگی طبیعت‌گردی استان‌ها بررسی شد

فرآیند تشکیل، تدوین و شرح وظایف کمیته های هماهنگی طبیعت گردی در استان ها در حضور اعضای کمیته ملی طبیعت گردی در محل خانه طبیعت گردی ایران مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، روز گذشته با گردهمایی اعضای کمیته ملی طبیعت گردی متشکل از معاون سازمان محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی و رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری و معاون گردشگری سازمان در محل خانه طبیعت گردی ایران؛ موضوع دستور العمل تشکیل، تدوین و شرح وظایف کمیته های هماهنگی طبیعت گردی در استان ها با تعریف بندهایی همچون ارائه پیشنهاد سیاست های توسعه طبیعت گردی استان، هماهنگی بین دستگاه های ذیربط استانی با هدف فراهم کردن زمینه توسعه، معرفی مناطق و محدوده های مستعد طبیعت گردی، تشویق و ترویج فرهنگ طبیعت دوستی و طبیعت گردی و نیز حمایت از کانون ها، جوامع محلی و غیر دولتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 
پس از تصویب دستور العمل مذکور از سوی اعضا، دستور العمل تشکیل کمیته های هماهنگی طبیعت گردی به استان های کشور ابلاغ و در بستری از تعاملات فرابخشی، سبب بهره مندی و توسعه ظرفیت های موجود خواهد شد.
همچنین در نشست مذکور ساز و کار رسیدگی به وضعیت حوزه سرمایه گذاری در محیط های طبیعی با پیشنهاد کارگروهی به منظور ساماندهی این موضوع و نیز تدوین ضوابط مورد نیاز با حضور نمایندگان هر سه دستگاه، مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 
گفتنی است در ادامه جلسه نیز محمد علی فیاضی مدیر کل دفتر همکاری و توافق های ملی معاونت گردشگری نیز با تایید نمایندگان هر سه دستگاه به عنوان دبیر کمیته ملی طبیعت گردی انتخاب شد.
لازم به ذکر است ادامه جلسات کمیته ملی طبیعت گردی و نیز سایر نشست های مرتبط بخش خصوصی با این حوزه، در خانه طبیعت گردی ایران واقع در کاخ موزه سعدآباد به صورت متوالی ادامه خواهد یافت. 
\n

انتهای پیام/

کد خبر 1393050511