تور یک‌روزه خبرنگاران گیلان به بندر انزلی

به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار ، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان اقدام به برپایی تور یک‌روزه خبرنگاران گیلان به نقاط گردشگری و دیدنی شهرستان بندر انزلی نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان  در تور یک‌روزه ویژه خبرنگاران گیلان به انزلی اظهار کرد: خبرنگاران نقش واسطه بین مردم و مسئولان را ایفا می‌کنند.

حمیدرضا آذرپور افزود: خبرنگار با نشستن پای درد و دل مردم و کسب آگاهی بیشتر از مشکلات و سختی‌ها و در دیگر مرحله با کسب آگاهی کامل از عملکرد مسئولان و شنیدن پاسخ‌های آنها می‌توانند بر آگاهی خود بیفزایند و برای حوزه و منطقه خود مفید بوده و مفید عمل کنند.
وی حفظ کرامت، شان و منزلت حرفه خبرنگاری را مهم‌ترین و اصلی‌ترین دغدغه خواند و تصریح کرد: با داشتن جامعه رسانه‌ای سالم، پاک و معنوی می‌توان امید داشت که در راه رسیدن به آرمان‌ها، ارزش‌ها و واقعیات پیش رفته‌ایم که اگر خلاف این باشد به‌راحتی از سوی خانواده بزرگ رسانه کنار گذاشته می‌شوند.
معاون گردشگری گیلان با بیان اینکه حرفه خبرنگاری زمان و مکان نمی‌شناسد، گفت: با وجود اهمیت خاص و پر مخاطره بودن این شغل و حساسیت بسیار بالای آن، نیاز به حمایت مسئولان و مردم است.
آذرپور درک شرایط کاری از سوی مردم و مسئولان را موجب قوت قلب و انرژی لازم برای ادامه کار دانست و یادآور شد: حمایت از این قشر برای رشد افکار و اندیشه‌های جامعه، کسب اطلاعات درست و به‌موقع و صحیح بسیار اهمیت دارد.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان با اشاره به اینکه باید دانست که افکار عمومی و تحولات یک جامعه به فعالیت‌های خبرنگاران بستگی دارد، یادآور شد: خبرنگار می‌تواند سطح باور و اندیشه و استعداد جامعه را رشد و توسعه دهد.
به گفته وی، خبرنگار می‌تواند سطح علم و دانش و فرهنگ یک جامعه را بالا ببرد و هر لحظه فکری نو به جامعه انتقال دهد.
آذرپور نقش خبرنگار متعهد را به عنوان مهم‌ترین و صادق‌ترین عامل اطلاع‌رسانی، حیاتی و انکارناپذیر خواند و افزود: بهترین راه تهیه اطلاعات صحیح و قابل اطمینان از سوی خبرنگاران باید صورت گیرد.
وی یادآور شد: خبرنگاران ما می‌دانند که انتقاد و بیان ضعف‌ها و کاستی‌ها با تخریب شخصیت افراد و مسئولان تفاوت دارد و رعایت اصول اخلاقی و حرفه‌ای سرلوحه کار بیشتر خبرنگاران است. در این تور یک‌روزه خبرنگاران گیلان از کاخ موزه نظامی ،پل قدیمی غازیان و تالاب انزلی بازدید کردند.

انتهای پیام/

کد خبر 139305205