استان گلستان در حوزه طبیعت‌گردی یک پایلوت محسوب می‌شود

مدیرکل کمیته ملی توافقات و همکاریهای گردشگری کشورگفت: استان گلستان در حوزه طبیعت گردی یک پایلوت محسوب می شود و دارای ظرفیت های تاریخی و فرهنگی بسیار است.

به گزارش روابط عمومی وامورفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان گلستان، محمدعلی فیاضی، مدیرکل کمیته ملی توافقات و همکاریهای گردشگری و کمیته ملی طبیعت گردی، در سومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر گلستان ویژه تابستان در سال جاری، گفت: استان گلستان در حوزه طبیعت گردی یک پایلوت محسوب می شود و دارای ظرفیت های تاریخی و فرهنگی بسیار است.
 
وی با اشاره به ویژگی های موجود در گلستان، افزود: 18 درصد خاک این استان را جنگل پوشانده است و دارای رودها، آبشارها و آب گرم بسیاری است که این ظرفیت باعث شده تا در حوزه طبیعت گردی فعالیت های مشترکی را داشته باشیم.
 
فیاضی اظهارداشت: با توجه به ظرفیت های موجود در گلستان، این استان می تواند به لحاظ اکوتوریسمی در کشور مطرح شود.
 
وی در خصوص ساماندهی طرح جزیره آشوراده، تصریح کرد: سعی است با حفظ هویت و توسعه پایدار گردشگری را در جزیره آشوراده داشته باشیم.
 
مدیرکل کمیته ملی توافقات و همکاریهای گردشگری با اشاره به ابلاغ یکی از دستورالعمل ها، یادآورشد: با توجه به اینکه 30 اقامتگاه بومی گردی در کشور وجود دارد نیز گلستان مستعد است تا در بخش های جنگل و سواحل این کلبه ها را داشته باشد.
 
وی با اشاره به مجموعه آبشارهای استان همچون شیرآباد، گفت: استان گلستان در این زمینه یک ویترین از اکوتوریسم است که باید توجه ویژه ای به آن صورت گیرد.
 
فیاضی خاطرنشان کرد: کمیته های فعالی در استان وجود دارد که می توان با شناسایی نقاط ضعف و قوت از راهکارهای خوب استفاده کرد.
 
وی افزود: با توجه به اینکه شهرداری ها نقش بی بدیلی در مبلمان شهری دارند باید در زمینه بسته های اطلاع رسانی از آنان کمک گرفته شود.
 
مدیرکل کمیته ملی توافقات و همکاری های گردشگری با بیان اینکه در بخش روستایی دهیاری ها نقش بسیار خوبی دارند، گفت:  کشاورزی و دامداری یکی از فعالیت های اصلی در روستاها است که سعی است بتوانیم گردشگری را مکمل فعالیت آن ها کرد.
 
مرتضی دهقان، مدیرکل نظارت بر فرودگاه، شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشور نیز در ادامه گفت: فصل تابستان و سفرهای آن در حال پایان یافتن است که در این زمینه خدمات خوبی صورت گرفته وجای بسی تقدیر وتشکر از فعالیتهای ستاد اجرایی خدمات سفر دراستان گلستان دارد.
 
وی افزود: با توجه به اینکه استان گلستان محل گردشگری عبوری است اما امکانات خوبی در آن وجود دارد.
 
دهقان اظهارداشت: در پایان سفرهای تابستانی سفرهای حج شروع خواهد شد که موجب ترافیک منطقه می شود و در حمل و نقل سعی شده با دغدغه به مسائل نگاه کرد.

انتهای پیام/

کد خبر 1393061616