باید جامعه و منابع محلی را به هم پیوند دهیم زیرا بر اساس فلسفه مشارکت با جامعه محلی باید برخی فعالیتها را در سطح کوچه و بازار راه بیندازیم تا در گیر صنعت اکوتوریسم شوند.

خانم تری مام پونی مدیرکل اقتصاد خلاق و و تجارت جاکارتای اندونزی  در نشست تخصصی سمپوزیوم بین المللی زمینه سازی برای گردشگری پایدار با اعلام این موضوع افزود: امروزه گردشگری مبتنی بر پولسازی است که شاید ارتباط چندانی با جامعه محلی نداشته باشد.

وی  با اشاره به یک نمونه از گردشگری با تکیه بر جوامع محلی در این کشور خاطرنشان کرد: در یکی از این موارد ما تسهیلات و فعالیتهایی را که موجود بودند را در نظر گرفتیم، در پارادایم این چنینی گردشگری، گردشگر و اهالی محل بازیگر صحنه گردشگری هستند .

وی افزود: در گردشگری مبتنی بر جوامع محلی گردشگران واقعا با پوست و جان، زندگی و محل را تجربه می کنند.

وی با تاکید بر اینکه پارادایم اکوتوریسم بسیار ساده و بدون فخر فروشی است افزود: در این نوع از گردشگری مانند مردم زندگی محل، شما هم مهمان آنها هستید؛ احساس گردشگر بودن در این پارادایم این است که شما وارد جامعه محلی و متوجه زندگی آنها می شویدو تجربه خوبی کسب می کنید؛ شاید در اکوتوریسم دوستهایی برای تمام عمر پیدا کنید.

وی گفت: در این چاچوب به دنبال توانمند سازی مردم محل و به فکر جامعه محلی هستیم.

مدیرکل اقتصاد خلاق و و تجارت جاکارتای اندونزی  اظهار داشت: اکوتوریسم محدود است و ارائه خدمت به گردشگران خاص و واقعی است.

وی با بیان اینکه ما می خواهیم از این بخش صنعت حمایت بیشتری شود افزود:منابع محلی در اکثر دنیا وجود دارند و یکسری فناوریها به ما کمک می کنند اکوتوریسم را در این چارچوب استفاده کنیم.

به گفته تری مام پونی مدیریت فناوری و تامین مالی همراه هم هستند اما به منابع دیگر نیاز دارند.از منابع محلی استفاده می کنند اما جامعه محلی را فراموش می کنند و صرفا در جهت تولید ثروت هستند.

انتهای پیام/

کد خبر 1393072212