مدیر موسسه گردشگری و مدیریت گردشگری وزارت گردشگری هند، برنامه ریزی گردشگری، ارتقاء سرمایه گذاری و مشارکت بخش خصوصی و دولتی در گردشگری و میهمان نوازی در هند را مهمترین محورهای توسعه گردشگری پایدار در کشورش اعلام کرد.
سان دیپ کولشرشتا افزود: در حال حاضر بیشتر گردشگران علاقمند به بازدید از روستاها و گردشگری در حوزه اکوتوریسم هستند و گردشگران فردا، افرادی هستند که از امروز خود لذت می برند.
سان دیپ به موقعیت استقرار هند و همسایگان پیرامونش اشاره کرد و گفت: هندوستان طبیعت منحصر به فردی دارد و گردشگران می توانند از حیواناتی مانند ببر و فیل گرفته تا بیابان و کویر و جزیره و برف و ... را در این سرزمین مشاهده و ملاحظه کنند.
وی همچنین اظهار داشت: یکی از مسایل مهمی که در هند اتفاق افتاد حکمرانی خوب بود چراکه حکمرانی خوب با توسعه گردشگری مرتبط است و البته این مساله به درآمدزایی بر می گردد و چون هرچه درآمدزایی توسعه یابد روی گردشگری تاثیر می گذارد و بالعکس ، بنابراین با افزایش درآمد تعداد گردشگران خارجی و داخلی مان به شدت افزایش یافته است .
مدیر موسسه گردشگری و مدیریت گردشگری وزارت گردشگری هند به تاکید دولت فعلی بر گردشگری و توسعه آن اشاره کرد و گفت: نخست وزیر هندوستان اعلام کرده که از 25 اکتبر تا 25 نوامبر به مدت یک ماه تمام مسئولین عالیرتبه به پائین باید در طرح های دولتی و خصوصی مشارکت کنند که یک بخش مهم آن گردشگری و توسعه منابع انسانی است.
گفتنی است پانل تخصصی « مدل ها و مطالعات موردی برنامه ریزی یکپارچه گردشگری با هدف دستیابی به توسعه پایدار» نخستین نشست از نخستین روز سمپوزیوم سازمان ملل متحد بود که با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد.
سمپوزیوم بین المللی برای زمینه سازی گردشگری پایدار از صبح سه شنبه 22 مهرماه در محل سازمان مجامع بین المللی وزارت امور خارجه شروع بکار کرده و تا چهارشنبه 24 مهر ادامه دارد.
در این سمپوزیوم، معاون مدیرکل سازمان ملل، مقامات ارشد ایران و 22 کارشناس سازمان ملل (UNDESA) حضور دارند.

انتهای پیام/

کد خبر 139307228