50 درصد اعتبار پروژه‌های روستاهای گردشگری آذربایجان‌غربی تامین می‌‌‌شود

مديركل دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري آذربایجان غربی اعلام آمادگی کرد تا 50 درصد اعتبار پروژه های اجرائی اداره کل میراث فرهنگی در روستاهای هدف گردشگری را  تامین کند.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی عین الله شریف پور مديركل دفتر امور روستايي و شوراهاي استانداري در دیدار با جلیل جباری مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با علام این مطلب گفت: با همکاری مشترک می توان برنامه های خوبی را  برای توسعه صنایع دستی روستاها به عنوان شغل جایگزین کشاورزی بخصوص روستاهای هدف گردشگری مصوب استان  ارائه کرد.

وی در ادامه با تاَکید بر تقویت تعامل بیشتر استانداری و اداره کل میراث فرهنگی گفت: در مدیریت امور روستایی استانداری نیز کارشناسان متخصص گردشگری وجود دارند که می توان از این ظرفیت نیز در حوزه گردشگری بهره برد.

شریف پور همچنین  افزود:  اداره کل میراث فرهنگی استان می تواند در خصوص حفظ،  نگهداری و بهره برداری آثار تاریخی  با تعاونی های روستایی نیز در این حوزه همکاری داشته باشد.

جلیل جباری مدیر کل میراث فرهنگی استان نیز در این دیدار  ضمن قدر دانی از مقام عالی استان و معاونت امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی در توجه به حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ، گفت: باید با همکاری دستگاههای اجرائی، بویژه استانداری با تغییر نگرش و رویکرد اساسی نسبت به رفع ایرادات موجود در حوزه های سه گانه اداره کل بیش از پیش تلاش کنیم.


وی در ادامه با بیان این مطلب که اعتبارات مصوب استانی پاسخ گوی امور سه گانه این اداره کل نمی باشد، اظهار امیدواری کرد در آینده با تقویت اعتبارات استانی بتوانیم نیاز زیر ساخت های گردشگری و صنایع دستی استان را  ایجاد کرده و در زمینه حفظ و نگهداری بناهای تاریخی استان گام های اساسی برداریم.

 
\n

انتهای پیام/

کد خبر 139307268