اطلاعیه شماره دو ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر ویژه دهه اول ماه محرم

ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر ضمن تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین(ع) و یاران با وفایش و نظر  به اینکه در آستانه تعطیلات مذهبی تاسوعا و عاشورا جمع کثیری از هموطنان عزیز برای شرکت در مراسم عزداری و یا ادای نذورات خود به شهر های زیارتی و یا زادگاه خود سفر خواهند کرد طی اطلاعیه ای توصیه های ذیل را برای رفاه حال مسافران عزیز اعلام کرد.

 به مسافران توصیه می شود ضمن رعایت شئونات ماه محرم، به آداب، رسوم فرهنگ و اعتقادات جامعه محلی احترام گذاشته و فرهنگ تکریم از جامعه میزبان را پاس بدارند.

 با توجه به شرایط ناپایدار جوی و احتمال بارندگی در مناطق مختلف کشور هموطنان عزیز قبل از سفر نسبت به برنامه ریزی و انتخاب مقصد سفر و محل اقامت خود اقدام نمایند.

هموطنان عزیز با تماس با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استانها از برنامه های فرهنگی تدارک شده توسط دستگاههای عضو ستادهای اجرایی خدمات سفر استانها شامل بازارچه های خیریه و نمایشگاههای هنرهای سنتی، مذهبی و آئینی اطلاع حاصل نموده و دیدن نمایند.

 به زائران عزیز پیشنهاد می شود شرکت در برنامه¬های بومی و محلی و عزاداری های سنتی و آئینی و به خصوص تعزیه¬ها را در برنامه خود قرار دهند.

هموطنان گرامی پیش از سفر از طریق سامانه  مرکز مدیریت راه های سازمان راهداری  و حمل و نقل جاده¬ای به شماره 141 از وضعیت تردد در جاده های کشور و از طریق سامانه 134 از شرایط آب و هوایی مقصد مورد نظر اطلاعات لازم را کسب و سپس برای سفر خود برنامه ریزی نمایید.

 مسافران عزیز ضمن حفظ آرامش خود در ترافیک های طولانی نهایت همکاری را با پلیس راهور ناجا و مأموران راهداری بعمل آورده و از توقفهای غیرضروری در حاشیه جاده ها، اطراف رودخانه ها و سایر نقاط که موجب ترافیک می شود خودداری کنند.

 سامانه 09669 ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر به صورت شبانه¬روزی آماده دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات شما هموطنان و مسافران عزیز می باشد.

انتهای پیام/

کد خبر 139308091