لزوم بررسی پتانسیل‌های فرهنگی و گردشگری سرابله

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام با امام جمعه، فرماندار ، شهردار و اعضاء شورای اسلامی شهر سرابله دیدار و گفتگو کرد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان ایلام عبدالمالک شنبه زاده در این دیدار گفت : این شهرستان  با داشتن مناطق بکر طبیعی، مردم مهمانپذیر  و آثار تاریخی – فرهنگی ، می تواند بیش از این رشد یافته و در زمینه توسعه صنعت گردشگری سرآمد دیگر شهر های استان شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام بر لزوم تشکیل جلسات مشترک به منظور بررسی پتانسیل های فرهنگی و گردشگری سرابله تاَکید کرد.

فرماندار در این دیدار ضمن خیر مقدم به مدیر کل میراث فرهنگی به بیان نقش و اهمیت مناطق نمونه گردشگری این شهرستان پرداخت و افزود: بایستی با تعامل و همکاری مسئولین شهرستانی و استانی زیر ساخت های لازم جهت توسعه مناطق نمونه گردشگری شهر سرابله فراهم آوریم .

فرماندار سرابله در ادامه خاطرنشان کردند: اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نقش پر اهمیتی در صیانت و حفاظت از میراث فرهنگی دارد لذا بایستی با محور قرار دادن شعار سال که توجه به فرهنگ را در اولویت قرار داده است به تبیین جایگاه بخشی در حوزه میراث فرهنگی پرداخته و با یک عزم ملی و احساس مسئولیت اجتماعی در جهت انتقال میراث گذشته گان به نسل آینده تلاش نماییم زیرا توسعه اجتماعی در سایه توجه به مسائل میراث فرهنگی میسر خواهد شد.

شهردار سرابله نیز با قدردانی از پیگیری های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در زمینه توسعه صنعت گردشگری و حفظ آثار تاریخی این شهر اعلام داشت: آماده همکاری متقابل با اداره کل میراث فرهنگی استان در زمینه های مختلف فرهنگی، علمی و عمرانی شهرستان سرابله  هستیم.

رئیس شورای اسلامی شهر سرابله نیز در این دیدار ضمن اعلام آمادگی شورای اسلامی این شهر به منظور همکاری با اداره کل میراث فرهنگی استان،  خواستار معرفی بیشتر و بهتر جاذبه های تاریخی و طبیعی این شهر  به عنوان یکی از مقاصد گردشگری در استان شد.

در این دیدار حجه الاسلام امرایی امام جمعه سرابله ضمن  تسلیت ایام سوگواری آقا عبدالله الحسین(ع) ، میراث فرهنگی و مجموعه پیوسته به آن را اعتبار و هویت ملی ایرانیان خواند و حمایت همه جانبه خود را از حوزه های میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در این شهرستان اعلام کرد.

 امام جمعه شهر سرابله گفت : پاسداری و حفاظت از آثار و ابنیه تاریخی که یادگار میراث گذشتگان است یک اصل اساسی میباشد و توسعه صنعت گردشگری از مقوله های مهم و مورد توجه مسوولان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید باشد.

در ادامه نبی الله امین پرست مسئول اداره میراث فرهنگی شهرستان سرابله ضمن ارائه گزارش مبسوطی از عملکرد این واحد در حوزه های مختلف، ترغیب و آموزش جوانان علاقمندان به رشته‌های مختلف صنایع دستی در سطح شهرستان، دریافت نشان ملی و مهر اصالت کالا توسط برخی از هنرمندان، توزیع اعتبارات اشتغال خانگی و برگزاری چندین نمایشگاه در سطح شهرستان را از جمله اقدامات صورت گرفته توسط واحدصنایع دستی این شهرستان برشمرد و خواستار توجه و حمایت مسئولین جهت رفع مشکلات موجود در این حوزه شد.


انتهای پیام/

کد خبر 1393082119