برگزاری جشنواره برف و اسکی در منطقه خوشاکو ارومیه

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: مسئولین استانی و دستگاههای ذیربط در صددند تا با همت بخش خصوص و دولتی جشنواره برف و اسکی را زمستان امسال در این محل برگزار کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی، جلیل جباری به همراه حسین امامی معاون گردشگری و هیئت همراه،  جهت برنامه ریزی دقیق فعالیت ها و برآوردهای مورد نیاز به منظور بهره برداری مطلوب از مجموعه اسکی خوشاکو از این منطقه بازدید کرد.

وی در حاشیه این بازدید اظهار کرد: منطقه اسکی خوشاکو یکی از مناطق بیست گانه فعال پیست کشور بوده و از جاذبه های مهم تفریحی و مناطق نمونه گردشگری استان به شمار می رود. 

جباری افزود:  این منطقه که پذیرای علاقه مندان زیادی در ایام زمستان می باشد، در حال حاضر از 2 خط تله سیژ و واحد اقامتی با ظرفیت 5 اتاق و مکان پذیرائی، پارکینگ و محوطه پیست برخوردار است.


او اضافه کرد: مطالعات امکان سنجی این منطقه تکمیل شده و  بهره برداری مطلوب و مناسب از فضا نیازمند ارائه تسهیلات مناسب و حضور بخش خصوصی است که بدین منظور جلسه هماهنگی با حضور دستگاههای دولتی و بخش خصوصی در اداره کل ورزش و جوانان تشکیل شد.

وی ساماندهی مسیر ورودی خوشاکو، ، اصلاح نمای هتل، احداث پارکینگ، تجهیز واحد  اقامتی و  پذیرائی،  ایجاد فروشگاههای عرضه و یا اجاره تجهیزات اسکی،  ارائه آموزش های مورد نظر به مراجعین، صدور مجوز  ساخت خانه کاشانه و ارائه تسهیلات به روستائیان را از عوامل مهم افزایش مدت زمان اقامت مسافرین، بخصوص در هتل های منطقه برشمرد.
\n

انتهای پیام/

کد خبر 139308213