موزه های جاجرم وفاروج به  بخش خصوصی واگذار می شود

موزه های جاجرم  و فاروج خراسان شمالی در جلسه شورای معاونین با پیگیری معاونت میراث فرهنگی و اعلام آمادگی شرکت های خصوصی در حدود شرایط مصوب واگذار می شود.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری خراسان شمالی؛در جلسه شورای معاونین سویدانلویی مدیرکل میراث فرهنگی استان ضمن اشاره به وظایف مدیران در مقابل کارکنان گفت: کوتاهی در ایجاد ارتباط، کوتاهی در تفویض اختیار، برخورد شخصی با مسایل، و... از اشتباهات رایج مدیران است که با جایگزینی آن با تشویق وایجاد انگیزه در کارکنان، داشتن اهداف روشن برای انجام عکس العمل های مناسب، متعهد بودن نسبت به کارمندان از طریق توجه کردن به نیازهای شخصی آنان واستفاده از اشتباهات آنان به عنوان یک فرصت دوجانبه و... می توان به پیشبرد اهداف سازمان کمک کرد.

وی در بخشی دیگر از صحبت هایش ضمن اشاره به نقش نیروهای یگان حفاظت در حفظ وپاسداشت آثار تاریخی ومحوطه ها وبناها گفت :تشکیل گروه ویژه متشکل از 5نفر از نیروهای یگان جهت آماده بودن در تمامی ساعات شبانه روز از ضروریات است.

سویدانلویی افزود اعلام شماره تلفن رند به هم استانیها برای اطلاع رسانی در خصوص حفاری های غیرمجاز وموارد مشکوک نیز از برنامه های این اداره کل است.

وی پیگیری تشکیل باغ موزه دفاع مقدس وواگذاری بخشی از امور مربوط به موزه ها به بخش خصوصی را نیز از دیگر مصوبات جلسه ذکر کرد وافزود :معاونت میراث فرهنگی نسبت به آماده سازی وپاکسازی وترمیم محوطه های تاریخی استان تا قبل از نوروز اقدام می کند.

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان شمالی با تاکید بر فعال کردن شماره تلفن دبیرخانه ستاد ورسیدگی به شکایات وراهنمایی گردشگری ابراز امیدواری کرد:نیروهای داوطلب زیادی در ایام نوروز جهت راهنمایی مسافران وزائران اعلام آمادگی کردند، امیدوارم درنوروز94 با اتحاد وهم افزایی که بین نیروها داخل اداره کل وسایر دستگاه ها وجود دارد خدمات قابل قبولی به مسافران ارائه نماییم.

انتهای پیام/

کد خبر 1393100612