گردشگری سلامت باید توسط بخش خصوصی در کشور انجام شود

توسعه گردشگری سلامت وظیفه بخش خصوصی است و وظیفه دانشگاه علوم پزشکی تنها سیاستگداری نظارت و هدایت است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی قاضی زاده هاشمی امروز در سومین نشست تخصصی منطقه ای شورای راهبری گردشگری سلامت که در هتل پردیسان مشهد برگزار شد، گفت: دولت نباید در این خصوص ورود پیدا کند بر این اساس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در بحث درمان وظیفه ای ندارد و باید اجازه دهد بیمارستان های خصوصی در این رابطه وارد عمل شوند. 

نماینده مردم مشهد در مجلس با انتقاد از روند کند گردشگری سلامت در کشور خاطرنشان کرد: در حوزه دانش پزشکی و از منظر وجود نیروهای متخصص در کشور در حوزه درمان، ایران از هند و ترکیه بسیار جلوتر است؛ اما متاسفانه نتوانسته تا به امروز نتوانستیم به جایگاه واقعی خود دست یابیم. 

قاضی زاده هاشمی در خصوص مشکلات موجود در حوزه گردشگری سلامت قیمت بالای تمام شده خدمات برای زائران و گردشگران خارجی ، تولید دانش در حوزه درمان عنوان کردو افزود:یارانه های درمان باید از طرق بیمه باشد.

 نماینده مشهد در مجلس مشکل سوم را نبود پروسه درمانی مناسب دانست و افزود: در کشور ما ارائه خدمات درمانی پس از دوران نقاهت ، تعامل با بیماران و ارائه خدمات پرستاری متناسب باز زبان گردشگر جا نیافتاده است .

 وی در پایان بیمارستان‌های خصوصی و خیریه را متولی گردشگری سلامت در مشهد دانست و گفت: اجازه دهید در این قسمت که به حوزه‌های توسعه ای بر می‌گردد، بیمارستان‌های تخصصی استان ورود پیدا کنند که دارای پتانسیل مناسب نیز می‌باشند و دانشگاه علوم پزشکی مشهد به مسائل و اهداف اصلی خود بپردازد.

انتهای پیام/

کد خبر 1393101818