تصويب شيوه نامه صدور گواهينامه حرفه‌اي گردشگري سلامت ويژه دفاتر داراي مجوز بند\"ب\"

 شيوه نامه صدور گواهینامه حرفه ای گردشگری سلامت در سومين نشست تخصصي منطقه اي گردشگري سلامت استان هاي شمال و شمال شرق كشور در مشهد مقدس تنظيم،تدوين و ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي، مرتضي رحماني موحد، معاون گردشگری  با اعلام اين خبر در نشست مطبوعاتي كه عصر امروز، 18 دی ماه  در مشهد مقدس و در حاشيه برگزاري سومين نشست تخصصي منطقه اي گردشگري سلامت استان هاي شرق و شمال شرق كشور برگزار شد افزود: تدوين اين شيوه نامه كمك مهمي به توسعه گردشگري سلامت خواهد كرد.

 وي افزود:نحوه دريافت اين شيوه نامه به اين صورت است كه دفاتر خدمات مسافرتي كه داراي مجوز بند ب هستند مي توانند به ادارت كل ميراث فرهنگي استان ها مراجعه و مدارك خود را ارائه داده و ثبت نام كنند.

 وي گفت: بعد از ثبت نام مدارك به سازمان ميراث فرهنگي در تهران به صورت آنلاين ارسال مي شود و سپس در صورت تائيد صلاحيت دفاتر خدمات گردشگري اين شيوه نامه به آن ها صادر خواهد شد. 

رحماني موحد افزود: ضمن اينكه اين دفاتر از طريق وزارت امور خارجه به نمايندگي هاي اين وزارت خانه در استان ها معرفي مي شوند.

 وي هم چنين در پاسخ به سوالي در خصوص تدوين دستور العمل ارتقاءامنيت گردشگران خارجي گفت: اين دستور العمل در شوراي امنيت كشور بررسي و تدوين شده و هدف آن هم افزايي دستگاه هاي مختلف و افزايش ميزان مشاكرت آن ها در تامين امنيت گردشگران خارجي است.

رحمانی موحد در ادامه صحبت هاي خود از گردشگري به عنوان يك مديرت فرا بخشي ياد كرد كه تصدي گري ها در اين بخش بهتر است به بخش خصوصي واگذار شود. 

معاون گردشگري كشور هم چنين به ظرفيت هاي گردشگري سلامت در ايران اشاره كرد و افزود: تخصص و حاذق بودن پزشكان ايراني باعث شده تا گردشگري سلامت در ايران يك جايگاه ويژه اي پيدا كند. 

ایران یک جزیره امن برای گردشگران است

حسن قشقاوي معاون كنسولي وزارت امور خارجه نيز در اين نشست مطبوعاتي در پاسخ به سوالي در خصوص امنيت گردشگران در ايران گفت: ايران يك جزيره امن است و در سال هاي اخير هيچ گونه حادثه اي براي هيچ كدام از گردشگران خارجي به وجود نيامده است. 

وي افزود: هيچ استاني در ايران براي گردشگران خارجي نا امن نيست در حالي كه برخي از شهرهاي اروپايي و يا آمريكايي براي گردشگران خارجي نا امن است.

 قشقاوی افزود: مهمان نوازي سنت ديرينه ايرانيان است و اين سنت در ذات ايرانيان است و خوشبختانه همواره گردشگران خارجي از ميزباني ايرانيان به خوبي ياد كرده اند. 

وي در ادامه و در پاسخ به وسال ديگري در خصوص لغو رواديد با كشورهاي همسايه گفت: در اين خصوص آمادگي كامل داريم چراكه اعتقاد ما براين است كه روابط ايران با كشورهاي همسايه روابط بسيار متعالي است و اين روابط در بهترين سطح ادامه داد. 

معاون کنسولی وزارت امور خارجه گفت: در اربعين امسال بر اساس توافقات صورت گرفته با عراق لغو رواديد صورت گرفت و ما اين آمادگي را داريم كه در شهادت حضرت امام رضا اين لغو رواديد را متقابلا انجام دهيم. 

نائلي نماينده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي نيز در اين نشست با بيان اينكه گردشگري سلامت درمشهد از اهميت بالايي برخوردار است گفت: درمشهد 5 بيمارستان خصوصي و يك بيمارستان خيريه وجود دارد كه بار گردشگري سلامت بيشتر بر دوش اين بيمارستان هاست. 

گفتني است در اين نشست مطبوعاتي هم چنين مديراني از سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، دانشگاه علوم پزشكي، وزارت امور خراجه، سازمان نظام پزشكي، اتحاديه ها و بخش هاي خصوصي نيز حضور داشتند.

انتهای پیام/

کد خبر 1393101821