جشنواره گردشگری زمستانی برگزار می شود

جشنواره گردشگری زمستانی سال آینده در استان چهارمحال و بختیاری برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری؛ حیدر صادقی معاون گردشگری استان اظهار داشت : استان چهارمحال و بختياري منطقه‌اي است كوهستاني كه تقريبا 76 درصد آن را كوه‌ها و تپه‌ها و 24 درصد ديگر را دشت‌هاي آبرفتي و فلات‌ها تشكيل مي‌دهند. به علت ماهيت كوهستاني مرتفع، و قرار گرفتن در مسير بادهاي مرطوب سيستم‌هاي مديترانه‌اي داراي بارش نسبتاً مناسب مي‌باشد.

وی افزود: غالبا در مناطق مرتفع نوع بارش به صورت برف بوده و وجود ارتفاعات پوشيده از برف يكي از ويژگي‌هاي اقليمي و جاذبه‌هاي زمستاني اين استان است. مهم‌ترين رشته كوه اين منطقه زردكوه بختياري است كه رودخانه‌هاي بزرگ كارون و زاينده‌رود را به كشور هديه مي‌كند. وجود 20 رودخانه دائمي به طول 905 كيلومتر و چشمه‌هاي متعدد با گوراراترين آب‌ها، بسان گردنبند فيروزه‌اي زينت بخش استان بوده، و با جريان در رگ‌هاي آبي كشور، طراوت، آباداني و حيات را در مسير كوچ خود به استان‌هاي ديگر ارمغان مي‌برند.

حیدر صادقی با بیان اینکه همین قابلیت ها موجب شده تا سالانه شاهد برگزاری جشنواره ها و رویدادهای متعددی باشیم افزود : از جمله این رویدادها جشنواره شهر برفی است که با هدف افزایش گردشگر و معرفی توانمندی های گردشگری زمستانی در شهرستان نمونه گردشگری کوهرنگ برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه در آینده با توجه به استقبال صورت گرفته تلاش می کنیم که مدت و رویکرد این رویداد را گسترش بدهیم و سال آینده جشنواره گردشگری زمستانی را اجرا نمائیم گفت : بازدید از مناظر زمستانی، پیست اسکی و اقامت در مناطق عشایری از جمله گزینه های مورد نظر به شمار می روند.

صادقی در پایان به فروش محصولات محلی در سال گذشته بالغ بر پنج میلیارد ریال و اشغال واحدهای اقامتی بین 80 تا 100 درصد و ورود تورهای گردشگر به استان از جمله آثار، قابلیت ها و اهداف برگزاری این جشنواره به شمار می رود.

انتهای پیام/

کد خبر 1393110412