امضای تفاهم نامه میان یگان حفاظت خراسان جنوبی و فرماندهی انتظامی شهرستان نهبندان

تفاهم نامه سه جانبه با حضور فرماندهی یگان حفاظت میراث فرهنگی استان خراسان جنوبی، مسئول دفتر نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان نهبندان و فرماندهی انتظامی شهرستان به منظور تعامل بین بخشی امضا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، در این تفاهم نامه مقرر شد؛ با توجه به خدمات گسترده نمایندگی میراث فرهنگی در بخش صنایع دستی و احیاء گارگاههای خانگی در مناطق محروم، این مهم با دو رویکرد اشتغالزایی و حفظ امنیت پایدار در منطقه با حمایت فرماندهی محترم انتظامی ادامه داشته باشد و خانواده کارکنان انتظامی شهرستان نیز از این تسهیلات به صورت ویژه استفاده نمایند.

همچنین موافقت شد؛در مراقبت و حراست از آثار باستانی و تپه های تاریخی منطقه، واحدهای گشت انتظامی و پلیس110؛ مراقبین یگان حفاظت را پوشش اطلاعاتی و انتظامی دهند.

با این رویکرد که ترویج صنایع دستی روستائیان وگسترش کارگاههای خانگی، پیشگیری از جرم و بزهکاری های اجتماعی را در پی دارد مقرر شد؛ حمایتهای همه جانبه فرماندهی انتظامی شهرستان انجام شود.

همچنین با توجه به تردد زیاد کویرنوردان و توریسم در کویر حیدر آباد و دهسلم به منظور پیشگیری از وقایع ناگوار در منطقه، مصوب شد؛نمایندگی میراث فرهنگی، فرماندهی انتظامی شهرستان و یگان حفاظت استان اخبار واطلاعات مورد نظر را از طریق تلفن در گوتاه ترین زمان ممکن اطلاع رسانی نمایند.

جلوگیری از انجام تور های کویرنوردی بدون مجوز و حضور عوامل انتظامی در این تورها، به دلیل همجواری با مرز و تهدیدات مرزی از دیگر مصوبات بود. 

انتهای پیام/

کد خبر 139311095