اقتصاد اصفهان باید به سمت توسعه گردشگری پیش برود

اقتصاد اصفهان در آینده باید به سمت توسعه گردشگری پیش برود و این استان گوهرهای فراوانی برای جذب گردشگران دارد.

به گزارش میراث آریا(chtn) به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت ،حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر چهارشنبه در جمع ایثارگران و نخبگان استان اصفهان اظهارداشت: مردم استان اصفهان در طول تاریخ کشور همیشه حضور و مشارکت فعالی داشتند و بعد از پیروزی انقلاب نیز این استان از پیشتازان حراست و دفاع از انقلاب اسلامی بود.

 روحانی با اشاره به فداکاری‌ها و رشادت‌های مردم استان اصفهان طی هشت سال جنگ تحمیلی، گفت: انگیزه، ایمان و فداکاری برای انقلاب، نظام و وطن اسلامی، مردم سراسر کشور و بویژه مردم استان اصفهان را به صحنه آورد و حقیقتاً مردم اصفهان در طول جنگ نیز جزو پیشتازان بودند و به حق اصفهان استان شرف، شهادت، ایثار و فداکاری است.

رییس جمهوری با بیان اینکه در جنگ تحمیلی، دشمنان ایران و اسلام، پشت به پشت هم داده بودند تا انقلاب را بشکنند و استقلال ما را زیر پا بگذارند، گفت: کشورهای دنیا و منطقه با پول، نیروی انسانی و همه توان خود به صحنه آمده بودند تا این انقلاب را به شکست بکشانند.

 روحانی با بیان اینکه شهید مدرس در سیاست استاد امام خمینی(ره) بشمار می‌رود، گفت: امام خمینی(ره) همیشه به شهید مدرس عشق می‌ورزیدند و شهیدان مدرس و بهشتی خدمات بسیار بزرگی را برای استقلال و آزادی کشور انجام دادند.

رییس جمهوری به عظمت، فرهیختگی و آثار تمدنی استان اصفهان اشاره کرد و گفت: این استان به گردن همه کشور حق دارد و تنها با مشاهده میدان امام خمینی(ره) در شهر اصفهان می‌توان همه آثار معماری، تمدن و یکی شدن حکومت با بازار و مساجد را به راحتی ملاحظه کرد.

 روحانی با بیان اینکه در اصفهان، آثار افتخارآفرین ایران و تمدن اسلامی را مشاهده می‌کنیم، گفت: اصفهان در حال حاضر درگیر مشکلاتی می‌باشد که امیدواریم با کمک فرهیختگان، دانشمندان و استعداد بسیار بالای این استان بتوانیم این مشکلات را هر چه سریع‌تر برطرف کنیم.

روحانی تأکید کرد: خداوند به اصفهان همه چیز داده است و دانشمندان و نخبگان این استان باید به صحنه بیایند و دولت زمینه‌های لازم برای حل مشکلات این استان را فراهم خواهد کرد.

رییس جمهوری تأکید کرد: بار مشکلات اصفهان بر دوش فرهیختگان و انجمن‌های علمی این استان است و مسلماً همین انجمن‌های علمی می‌توانند مشکلات را حل کرده و دولت یازدهم نیز در حد توان خود به فرهیختگان این استان برای حل این مشکلات کمک می کند.

 روحانی با اشاره به مشکل زاینده‌رود در شهر اصفهان، گفت: زاینده‌رود رودخانه تاریخی و تمدنی ایران است و از روزهای اولیه تشکیل دولت یازدهم در جلسات شورای آب تصویب شد که باید مشکلات آب کشور بویژه اصفهان و زاینده‌رود را هر چه سریع‌تر حل کنیم و بحمدالله امروز دولت برای حل این مشکل قدم‌های خوبی را برداشته است و ما شاهد این هستیم که طی ماه‌های گذشته بعد از مدت‌ها آب وارد زاینده‌رود شد و مقامات استانی مسئول باید وظیفه خود بدانند تا مشکل آب زاینده‌رود را حل کنند.

رییس جمهوری با اشاره به کاهش قیمت جهانی نفت، گفت: این دولت شعار نمی‌دهد و عمل می‌کند و همه باید دست به دست هم بدهیم و مشکلات کشور را حل کنیم.

 روحانی در ادامه بر لزوم ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای آبیاری صنعتی در کشور تأکید کرد: محصولات کشاورزی ایران جزو محصولات کم‌نظیر در کل دنیا به حساب می‌آید و با توجه به افزایش جمعیت باید آبیاری اراضی کشاورزی مدرن شده و بخش کشاورزی را در کشور رشد و افزایش دهیم.

رییس جمهوری با اشاره به زمینه‌های فراوان در بخش صنعت، کشاورزی، علم و فناوری و بویژه صنعت گردشگری گفت: اقتصاد اصفهان در آینده باید به سمت توسعه گردشگری پیش برود و این استان گوهرهای فراوانی برای جذب گردشگران دارد.

روحانی استان اصفهان را یکی از کریدورهای علم و فناوری در کشور خواند و افزود: باید فناوری‌های نوین را در کشور هر چه زودتر گسترش دهیم.

رییس جمهوری همچنین به موضوع اشتغال اشاره کرد و اظهارداشت: باید قدم‌های بیشتری برای حل اشتغال جوانان این استان برداشته شود و معضل بیکاری را باید در این استان حل و فصل کنیم.

 روحانی با بیان اینکه این دولت با اجرایی کردن قانون جامع ایثارگران قدم‌های خوبی برای پرداخت مطالبات ایثارگران برداشته است، گفت: امیدواریم تا اوایل سال 95 زمین‌هایی را که در سال‌های گذشته می‌بایست در استان اصفهان واگذار می‌شده ، هر چه زودتر اجرایی کنیم.

رییس جمهوری در ابتدای سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن 22 بهمن و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: امام خمینی(ره) با قیام و نهضتش به ملت ایران نوید داد که در برابر دخالت‌های بیگانگان و استبداد مستبدان می‌توان ایستادگی کرد.

 روحانی با اشاره به شهادت شمار زیادی از طلبه ها در مدرسه فیضیه در فروردین سال 42 گفت: اگر همین فداکاری‌ها و ریخته شدن خون‌ها نبود، این انقلاب به ثمر نمی‌نشست.

انتهای پیام/

کد خبر 1393111537