دوره های آموزش گردشگری در سراسر استان در موسسات  خصوصی آموزش گردشگری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران مهران حسنی معاون گردشگری استان  افزود:این دوره های آموزشی به صورت متمرکز در سراسر کشور به منظور توانمند سازی نیروی انسانی شاغل در بخش های مختلف گردشگری به ویژه اعضای خدمت رسان در ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر توسط دفتر مطالعات و آموزش گردشگری سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کشور برنامه ریزی شد.

وی گفت:براساس برنامه زمانبندی برگزاری دوره ها آموزش مدیریت هتلداری ویژه مدیران داخلی هتل ها 28 و 29 بهمن ماه جاری با حضور 50 نفر از فراگیران معرفی شده از سوی جامعه هتلداران استان مازندران و اداره کل میراث فرهنگی کلستان برگزار شد.

حسنی گفت:با توجه به اهمیت توانمند سازی دفاتر خدمات مسافرتی استان مازندران،دوره های بازآموزی مدیران فنی این دفاتر 2 و 3 اسفند ماه با شرکت قریب به 140 نفر از فراگیران معرفی شده از سوی انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی توسط موسسه سیاح سیر در هتل مرجان بابل برگزار شد.

حسنی به دوره های 2 روزه بازآموزی راهنمایان گردشگری معرفی شده از سوی انجمن راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی  در 6 و 7 اسفند ماه اشاره کرد و یادآور شد:8 اسفند ماه 100 نفر از رانندگان معرفی شده از سوی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران و همچنین قریب به 100 نفر از کارکنان حوزه راهور،اماکن عمومی با سرفصل های تعیین شده از سوی دفتر مطالعات و آموزش گردشگری آشنا می شوند.

معاون گردشگری مازندران از گردشگری سلامت به عنوان یکی از اولویت های گردشگری در مازندران یاد کرد و افزود:نمایندگان انجمن صنفی دفاتر،انجمن صنفی تورگردانان و دانشگاه علوم پزشکی 9 اسفند ماه در کارگاه آموزشی گردشگری سلامت که در شهرستان بابلسر برگزار می شود شرکت می کنند

وی همچنین از پیش بینی دوره آموزشی دو روزه غذا و نوشیدنی جهت آموزش 120 نفر از نمایندگان جوامع بین راهی جهان مورا،هراز،کناره و کندوان و همچنین جامعه هتلداران استان مازندران 11 و 12 اسفند ماه خبر داد و گفت: دوره آموزشی ارتباط و رفتار با مشتری به عنوان یک اصل مهم در مشتری مداری 13 و 14 اسفند ماه آتی با حضور فراگیران معرفی شده از سوی جوامع گردشگری ،دستگاه های اجرایی عضو ستاد ،فعالین و دانشجویان گردشگری  برپا خواهد شد.

وی از روستا ها به عنوان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری مازندران در انتقال فرهنگ و آداب و رسوم مازنی و تاکید بر رونق گردشگری در این مناطق به منظور توانمد سازی اقتصادی جوامع محلی یاد کرد و افزود: دوره های آموزش دهیاران روستاهای هدف معرفی شده از سوی اداره کل روستایی مازندران نیز 15 و 16 اسفند ماه با سرفصل های گردشگری آشنا می شوند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری مازندران بر لزوم آموزش گردشگری دربخش های مختلف خدمت رسانی به گردشگران با توجه به توریست پذیر بودن استان اشاره کرد و گفت:از 18 تا 25 بهمن ماه جاری یک میلیون و 99 هزار و 750 نفر در هتل ،هتل آپارتمان ، کمپ های موقت ،مهمانسراها ،چادر های مسافرتی و منازل استیجاری  اقامت کردند.

وی افزود:در تعطیلات اخیر مجتمع تفریحی و توریستی نمک آبرود،منطقه نمونه سیترا و مجموعه تاریخی عباس آباد به ترتیب با 35 هزار و 862 نفر،14 هزار و 726نفر  و 13 هزار و 324 نفر بیشترین بازدید کنندگان را به خودشان اختصاص دادند.

حسنی با بیان اینکه جهت گیری استان برای رونق رشته های مختلف گردشگری چون گردشگری سلامت،دریایی و طبیعت گردی موجب همه زمانی شدن گردشگری در مازندران خواهد شد افزود:برگزاری کارگاه های آموزشی گردشگری در فواصل مختلف جهت آموزش بخش های مختلف خدمت رسانی به گردشگران در روند توسعه توریسم نقش بسزایی خواهد داشت .

وی افزود:رونق و توسعه در هر مقوله ای در گرو آموزش و فرهنگ سازی است و این مهم در گردشگری به دلیل فرابخشی بودن این صنعت بیش از پیش احساس می شود.

انتهای پیام/

کد خبر 139312039