توجه به صنعت گردشگری گامی در تحقق اقتصاد مقاومتی است

توجه به صنعت گردشگری در واقع گامی موثر در تحقق اقتصاد مقاومتی بنا بر تاکید ویژه مقام معظم رهبری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان گیلان، رضا علیزاده در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان لنگرود با اشاره به زیبایی های این شهرستان و جاذبه های بی نظیر طبیعی آن اظهار داشت: این ویژگی ها باعث شده، در همه ایام سال گردشگران بسیاری لنگرود را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کنند.

وی گفت: آنچه که باعث جذب گردشگر در شهرستان می شود، فراهم بودن امکانات لازم و در دسترس است لذا باید مسئولان شهرستانی با همکاری و همگرایی بیشتر در افزایش ورود مسافران و ماندگاری آنها در منطقه تلاش کنند.

 این مسئول اذعان داشت گردشگری صنعت پاک است که تحقق آن موجب رونق اقتصادی و در نتیجه توازن در لایه های اجتماعی می شود . 

علیزاده با بیان اینکه صنعت گردشگری مستقل از سیاست ها و نیز تحریم هاست تصریح کرد: توجه به این صنعت در واقع همکاری در تحقق اقتصاد مقاومتی به عنوان مهم ترین تاکید مقام معظم رهبری است.

مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان گیلان بیان داشت: با تعریف گردشگری حلال و گردشگری اسلامی، این صنعت در کشور رونق بیشتری یافته، زیرا با سنت ها و فرهنگ های اسلامی – ایرانی هم سو است.

علیزاده به قدمت فرهنگی شهرستان لنگرود اشاره کرد و گفت: مرمت و بازسازی آثار و ابنیه های کهن  لنگرود می تواند موجب رونق گردشگری  فرهنگی در این شهرستان شود. 

وی گفت: همه مسولان شهرستان باید گردشگری را مورد توجه قرار دهند تا رونق اقتصادی لنگرود و نیز کاهش موضع بی کاری را رقم بزند .

دبیر ستاد خدمات سفر استان گیلان با بیان این که اساس تشکیل این ستاد آن است که اصل فرابخشی بودن صنعت گردشگری را نمایش دهد، بر ضرورت همت مضائف اعضا در تحقق شعار نوروز 94 سازمان میراث ، صنایع دستی وگردشگری که همانا \"نوروز 94 با خدمات ارائه متفاوت\" است تاکید کرد.

این مسئول همچنین از سایر دستگا ها خواست تا با اجرای برنامه های مفرح که نشان دهنده فرهنگ و آئین های کهن منطقه باشد در جذب و معرفی شهرستان لنگرود تلاش کنند. 

وی با تقدیر از تلاشهای از نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی در روان سازی ترافیک، حضور این عوامل را موجب تعدد هر چه بیشتر گردشگران در شهرستان لنگرود دانست.

 لازم به ذکر است که مسئولان شهرستانی در ادامه این نشست به بیان گزارشها و برنامه های نوروزی خود پرداختند . 

انتهای پیام/

کد خبر 139312045