سرپرست معاونت گردشگری استان اردبیل، از برگزاری جلسه کمیته نظارت و تنظیم بازار ستاد اجرایی خدمات سفر استان خبر داد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، قادر تقی زاده با بیان این مطلب هدف از برگزاری این جلسه را خدمات رسانی شایسته به گردشگران نوروزی دانست و با اشاره به ضرورت اجرای این امر توسط دستگاه های عضو ستاد اجرایی خدمات سفر، خواستار برنامه ریزی دستگاه های عضو ستاد در این مورد شد.

وی اضافه کرد: طبق سنوات گذشته، نمایندگان دستگاه های عضو ستاد از ساعت 8 صبح تا 20 شب از تاریخ بیست و هفتم اسفندماه سال جاری تا پانزدهم فرورودین ماه سال آتی در محل دبیرخانه ستاد در نگارخانه خطائی حضور فعال خواهند داشت.

تقی زاده به نظارت مشترک نمایندگان دستگاه های عضو ستاد بر مراکز اقامتی و پذیرایی های بین راهی، دفاتر خدمات مسافرتی، مجتمع های آب درمانی و صنوف مختلف تأکید کرد و گفت: 60 غرفه در سطح شهر اردبیل توسط جهاد کشاورزی به منظور تنظیم بازار گوشت مرغ منجمد و میوه شب عید دایر خواهد بود.

وی به بازدید سازمان صنعت و معدن و تجارت از تاریخ پانزدهم اسفند ماه سال جاری تا پانزدهم فروردین ماه سال آتی از صنوف مختلف اشاره کرد و اظهار شد: جامعه مراکز اقامتی نیز با آمادگی کامل به گردشگران در ایام نوروز،  ارائه خدمات کرده و نرخ مصوب را با ترجمه زبان آذری و انگلیسی در انظار عمومی نصب خواهند کرد.

این مقام مسئول یادآور شد: همچنین شرکت آب منطقه ای استان در مورد کیفیت خدمات، موارد بهداشتی و رعایت ظرفیت مراکز آب درمانی به بهره برداران آب های درمانی نکات لازم را اطلاع رسانی کرده و دوره های آموزشی برای مراکز مذکور با هماهنگی اداره کل میراث فرهنگی استان برگزار شده است.

وی با بیان اینکه در جلسه مذکور مقرر شد مرکز بهداشت با هماهنگی فوریت های پزشکی، اورژانس شهرستان سرعین را در ایام تعطیلات نوروز از یک کد به دو کد افزایش دهد، افزود: تعزیرات حکومتی استان نیز شماره تلفن های پاسخگویی به شکایات گردشگران و شهروندان را در پنج بنر در سطح شهر نصب خواهد کرد.

تقی زاده در ادامه با اشاره به اینکه تشکیل کمیته مشترک نظارت با همکاری اداره کل صنعت، معدن و تجارت، دانشگاه علوم پزشکی، اداره کل تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی (اماکن عمومی) و اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل و شرکت آب منطقه ای انجام می پذیرد، گفت: همچنین از توان اداره کل تعزیرات حکومتی استان در نظارت های پیش از نوروز بهره گیری خواهد شد.

وی افزود: گردشگران می توانند شکایات خود را با سامانه تلفنی 09629 و سامانه پیامکی 2000440 که سامانه کشوری هستند مطرح نمایند که این شماره ها با شماره تلفن های ستاد مرکزی که در نگارخانه مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی دایر خواهد گردید در بنرها و بروشورهای استانی و شهرستانی درج شده است.

انتهای پیام/

کد خبر 139312162