میزان خاطره هر شخص از شهر تهران تمدن و فرهنگ شهر می‌شود تهران خاطرات زیادی دارد که یکی از آنها چناران، و دیگری انارهای شهر تهران است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری تهران؛ رجبعلی خسروآبادی مدیر کل میراث فرهنگی استان در اختتامیه جشنواره تهران شهر چنارها که عصر روز سه شنبه 12اسفند در محل موضوع هفت چنار برگزار شد،گفت: می‌توان محله نارمک را که به معنی انارمک بوده است و به جهت انارهای فراوان این محله نامگذاری شده بود نام برد که امروزه دیگر انارهای فراوان آن منطقه وجود ندارد.

وی  با اشاره به اهمیت مطالبات مردم در حفظ فضای سبز تهران، اظهار کرد: ما به عنوان شهروند در شهری زندگی می‌کنیم که برای برخی خاطره است.

خسروآبادی افزود: ما خاطرات دیگران را دستخوش تغییر قرار دادیم و باید در این امر به توسعه شهر تهران اشاره  کرد که توسعه آنقدر هم وحشتناک نیست ما باید توسعه هماهنگ داشته باشیم یعنی تمام بخش‌هایش را در نظر بگیریم که شامل بخش‌های اخلاقی، فرهنگی و اجتماعی که باید حفظ بشود  و در این صورت توسعه هماهنگ به دست می‌آید.

وی گفت: توجه به این امر باعث می‌شود اول هنر و خلاقیت را به ان سمت بکشانیم و دوم اینکه مردم را به آن حساس کرده چون این  امر به صورت سازمانی عملی نیست و اگر مردم مطالباتشان آنقدر غنی شود می‌توانند سازمان‌ها را وادار کنند که مطالباتشان را عملی کنند.

در پایان این مراسم از ۳۴ نفر از شرکت کنندگان در جشنواره فیلم و عکس موبایلی تهران شهر چنارها تقدیر و قدردانی شد و جوایزی به آنها اهدا شد.

انتهای پیام/

کد خبر 1393121624