آمار گردشگران ایران باید 100 برابر میزان فعلی شود

معتقدم باید آمار گردشگران به ایران  100 برابر میزان فعلی شود.

به گزارش اداره روابط عمومی استان اصفهان \"آیت الله مظاهری\" رئیس حوزه علمیه اصفهان و از مراجع عظام تقلید در دیدار با مدیرکل و معاونین اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان ضمن ابراز خرسندی از انتخاب فریدون اله یاری به عنوان مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان بر افزایش ورود گردشگران به استان اصفهان تاکید کرد .

وی با اشاره به اندیشمندی و فرهیختگی مدیرکل میراث فرهنگی در زمینه تاریخ ایران اسلامی تصریح کرد:امیدواریم با تخصص و تجربه شما و همکارانتان شاهد تحولاتی جدی در عرصه میراث ارزشمند فرهنگی استان باشیم.

وی اظهار داشت : امروز میراث فرهنگی غنی برای ایران اسلامی یک امتیاز در سطح  جهان مطرح است و از موضوعات و مسائل مهم کشورها است، این در حالی است که بسیاری کشورها  با تولید میراث فرهنگی مصنوعی  به جذب گردشگر می پردازند.

وی خاطر نشان کرد: امروز معتقدم که باید درکنار میراث فرهنگی به مسئله گردشگری نیز اهمیت داده شود و در حال حاضر بسیاری از ملتها در قرن بیست و یکم  اقتصاد خود را بر پایه گردشگری قرار داده اند  و بواسطه توسعه گردشگری در حوزه اقتصاد به وضعیت مطلوبی دست یافتند، لذا می بایست تمامی مسوولین امر تلاش کنند تا گردشگری در ایران نیز توسعه یابد .
آیت الله مظاهری ابراز امیدواری نمود: سازمان میراث فرهنگی به عنوان متولی صنعت گردشگری نظارت ویژه ای بر فعالیتهای  دست اندرکاران صنعت گردشگری از جمله راهنمایان تور در برخورد با گردشگران به خصوص گردشگران خارجی داشته باشد و امینیت مالی و جانی آنها به طور ویژه حفظ شود.

وی به تاکیدات دین مبین اسلام در خصوص اینکه باید با همه انسانها منصف باشیم اشاره کرد و افزود: از نظر اسلام دارایی و جان همه ادیان الهی محترم است و دولت اسلامی موظف است که از جان و مال تمامی گردشگران از تمامی کشورها حتی کشورهای غربی در خاک خود، به تمام و کمال محافظت کند و این دستور صریح دین اسلام است که تفاوت میان این آیین الهی و رحمانی را با سایر تفکرات آشکار می سازد.

وی تاکید کرد: باید تلاش کنیم تا جاذبه های گردشگری خود را برای دیدار گردشگران افزایش دهیم و آثارتاریخی همچون مسجد امام (ره) ، مسجد شیخ لطف الله ، و سایر آثار را با نگهداری صحیح برای معرفی میراث فرهنگی ایران اسلامی آماده سازی کنیم .

وی به دیدار با رئیس جمهور اشاره کرد و افزود: دردیدار با رئیس جمهور به ایشان تاکید نمودم که استان اصفهان ویژه است و دولت برای حفظ میراث فرهنگی استان اصفهان باید اهتمام ویژه ای کند.

رئیس حوزه علمیه استان اصفهان افزود: معتقدم تخریب آثار تاریخی از طرف هر کسی که باشد، لطمه بزرگی برای همه محسوب می شود .

آیت الله مظاهری افزود : امیدوارم با مهربانی و بااحترام کامل قوانین و مقررات و آداب و رسوم خود را به گردشگران یادآوری نماییم و ضمن جذب هرچه بیشتر گردشگربه کشور تلاش کنیم تا آنها نیز ضمن حفظ حرمت فرهنگی ما و رعایت قانون و مقررات اسلامی ،  اوقات خوشی را درایران اسلامی تجربه کنند.

در ادامه این دیدار \"فریدون اله یاری \"مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان به  سفر اخیر رییس جمهور و هیت دولت و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور اشاره کرد و افزود:  رئیس جمهور قول مساعدت در خصوص تامین اعتبار جهت مرمت آثار تاریخی را بیش از تمامی استانهای کشور به اصفهان داده است.

وی اظهارداشت: در خصوص دغدغه جنابعالی در زمینه تعیین تکلیف خانه های تاریخی ، کمیته ای به مدیریت اینجانب در اداره کل تشکیل و از کارشناسان خبره جهت رفع مسائل و مشکلات مرمتی این خانه های تاریخی استفاده خواهد شد.
وی در زمینه پوشش گردشگران خارجی گفت : آنها از بدو ورود به کشور با قوانین کشور آشنا می شوند و خوشبختانه تاکنون گزارش خاصی در این زمینه ارائه نشده است .

اله یاری به تبلیغات درخصوص جذب گردشگربه اصفهان اشاره کردو افزود: امسال نزدیک به 500 هزار نقشه راهنما و بروشور تهیه و در اختیار گردشگران داخلی و خارجی قرارداده خواهد شد .

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان  از توافقات اداره کل میراث فرهنگی با صدا و سیما در خصوص پخش تبلیغات در زمینه جاذبه های گردشگری استان اصفهان خبر داد و افزود : قرار است به صورت متناوب از طریق شبکه های داخلی و برون مرزی به تبلیغ جاذبه های فرهنگی استان اصفهان پرداخته شود.

وی در پایان ضمن قدردانی از رهنمودهای ارزشمند رئیس حوزه علمیه استان اصفهان برای ایشان از خداوند متعال طلب سلامت و طول عمر باعزت کرد.

وی به بناهای شاخص میراث فرهنگی اصفهان اشاره کرد و افزود: مهمترین اولویت اداره کل میراث فرهنگی استحکام بخشی بناهای شاخص و مرمت تزئینات داخلی این بناهای است.

\n

انتهای پیام/

کد خبر 1393121628