سومین ستاد اجرايي خدمات سفر اردبیل برگزار شد

دستگاه های عضو ستاد اجرایی خدمات سفر در سومین جلسه این ستاد برای استقبال از گردشگران نوروزی اعلام آمادگی کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، سومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر به ریاست استاندار اردبیل و با حضور معاون امور عمرانی استانداری، مدیر کل میراث فرهنگی این استان، فرماندار و اعضای ستاد در محل استانداری برگزار شد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در این جلسه، به برگزاری دوازده دوره  آموزشی به مدت 148 ساعت اشاره کرد و گفت: این دوره های آموزشی شامل دوره آموزشی عوامل اجرایی و اعضای ستاد اجرایی خدمات سفر استان، دوره آموزشی ویژه پلیس انتظامی، رانندگان وسائط نقلیه گردشگری، غذا و نوشیدنی، عوامل مستقر در پایانه های مرزی و دوره آموزشی آشنایی با گردشگری سلامت ویژه دفاتر خدمات مسافرتی، راهنمایان گردشگری و فعالان حوزه گردشگری سلامت و دوره آموزشی دهیاران روستاهای هدف و دوره بازآموزی راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی، راهنمایان طبیعت گردی، مدیران فنی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری و دوره بازآموزی هتلداری ویژه مدیران داخلی هتل ها است که به جزء یک دوره، بقیه دوره ها برگزار شده یا درحال برگزاری است.

وی اضافه کرد: در طول ایام نوروزی، 16 پایگاه فرماندهی انتظامی، 19 پایگاه امدادی هلال احمر، 39 پایگاه امداد پزشکی دانشگاه علوم پزشکی، 18 داروخانه شبانه روزی، 49 پایگاه امداد خودرو، 41 بیمارستان و درمانگاه، 16 پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و دیگر دستگاه ها و در کل 41 کیوسک اطلاع رسانی و 24 قاضی کشیک در سطح استان فعال خواهند بود.

این مقام مسئول، تعداد ناظرین سازمان صنعت، معدن و تجارت را 65 نفر، تعداد ناظرین دانشگاه علوم پزشکی را 223 نفر و تعداد ناظرین سازمان تعزیرات حکومتی را 48 نفر در ایام تعطیلات نوروزی عنوان کرد و بیان داشت: 10 موزه و چهار نمایشگاه صنایع دستی در سطح استان در طول ایام تعطیلات نوروزی فعال خواهند بود.

وی یادآور شد: همچنین در این ایام، 121 باب سرویس بهداشتی، 60 جایگاه عرضه میوه و اقلام ضروری، 85 جایگاه توزیع سوخت، 76 مدرسه و 16 ایستگاه صلواتی پذیرایی رایگان فعال خواهند بود.
حاجی زاده با بیان اینکه هماهنگی های لازم با شرکت آب و فاضلاب، شرکت توزیع نیروی برق، مخابرات، شرکت گاز به منظور خدمات رسانی مناسب به گردشگران در زمان تعطیلات نوروزی انجام شده است، افزود: همچنین هماهنگی های لازم با بانک ها به منظور تعیین کشیک و تأمین اسکناس موردنیاز مردم از خودپردازها در ایام تعطیلات نوروز صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه هماهنگی های لازم برای اسکان اضطراری گردشگران در مساجد، مصلی و سالن های ورزشی صورت پذیرفته است، از برگزاری تورهای اردبیل گردی، اجرای مانور آغاز ستاد اجرایی خدمات سفر استان و اجرای برنامه هایی برای ایام فاطمیه در ایام تعطیلات نوروزی خبر داد.
 
افزایش سطح خدمات بهداشت و درمان در نوروز 94
نماینده ستاد دانشگاه علوم پزشکی نیز در این جلسه با اشاره به فعال بودن 15 بیمارستان خصوصی و دولتی به طور شبانه روزی و 25 درصد مطب های بخش خصوصی، افزود: چهار ایستگاه سلامت در سه راهی هیر، میدان مقدس اردبیلی و گردنه های حیران و صائین تا ساعت 8 شامگاه فعال خواهند بود.

این مقام مسئول با بیان اینکه خدمات درمانی این کمیته در سال جدید تعطیلی نخواهد داشت، اظهار داشت: برای نخستین بار در سال جدید، شهرستان کوثر به دو دستگاه دیالیز برای استفاده بیماران خاص کلیوی مجهز شده است که خدمات دیالیز در مراکز درمانی حتی به گردشگران نیازمند نیز ارائه خواهد شد.

وی به فعال بودن تمام مسئولان فنی درمانگاه های بخش خصوصی در ایام نوروزی به صورت شبانه روزی تأکید کرد و افزود: سطح خدمات و اکیپ های بازدید کمیته بهداشت و درمان در سال جدید نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.
وی با اشاره به اینکه در سال جدید مقرر شده در شهرستان سرعین علاوه بر پزشک عمومی، پزشک متخخص نیز حضور داشته باشد، گفت: فعالیت پزشکان بخش خصوصی در ایام تعطیلات نوروزی نیز با شماره تماس آنان اعلام خواهد شد.
 
هدایت گردشگران نوروزی از سرعین به دیگر مناطق گردشگری استان
استاندار اردبیل در این جلسه  ضمن تأکید به ضرورت توزیع مکانی گردشگران در تمام مناطق گردشگری استان اردبیل، خواستار اطلاع رسانی و هدایت گردشگران نوروزی از شهرستان سرعین به دیگر مناطق گردشگری استان شد.

مجید خدا بخش با تأکید بر پیش بینی ایستگاه نوروزی در جنگل فندقلو توسط جمعیت هلال احمر، جلوگیری از حضور متکدیان در مراکز خرید، تفرجگاه ها و پارک ها، پیگیری های لازم در مورد پخت نان شبانه و رسیدگی به سرعت گیر های داخل شهر و جاده ها، خواستار خوداری از انجام هرگونه عملیات حفاری ها در سطح شهر به ویژه در مسیرهای اصلی شهر شد.

وی از دستگاه های عضو ستاد اجرایی خدمات سفر استان خواست تا از هم اکنون تمهیدات لازم درمورد خط کشی معابر و لکه گیری جاده ها و اصلاح روشنایی معابر و ساماندهی سرویس های بهداشتی داشته باشند تا در ایام پیک مسافران و گردشگران با مشکل مواجه نشوند.

این مقام مسئول با اشاره به جاده مواصلاتی سرچم و ضرورت رفع مشکلات این جاده تا 25 اسفند ماه، افزود: با توجه به اینکه نیازهای جامعه به نسبت پیشرفت جامعه تغییر می یابد، جاده مواصلاتی سرچم نیز باید به نسبت پیشرفت جامعه توسعه یابد، به همین منظور، 80 میلیارد ریال اعتبار برای دو بانده شدن جاده اختصاصی سرچم به اردبیل اختصاص یافته است.

انتهای پیام/

کد خبر 139312166