میهمانان نوروزی پاسارگاد را با چهره ای متفاوت می بینند

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس از آماده سازی آرامگاه کوروش و مجموعه جهانی پاسارگاد برای میزبانی از مهمانان نوروزی خبر داد . 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان فارس مصیب امیری با اعلام این خبر گفت : تلاش های زیادی انجام گرفته تا میهمانان و گردشگران نوروزی در مجموعه جهانی پاسارگاد از امکانات رفاهی مناسب تری بهره مند شوند .

 
امیری افزود : مجموعه جهانی پاسارگاد به ویژه در ایام نوروز از پر بازدیدترین اماکن تاریخی استان به شمار می آید لذا به دلیل ازدحام جمعیت همواره نیاز به افزایش امکانات خدماتی و رفاهی دارد که امسال با ایجاد بازسازی سرویس های بهداشتی جدید ، ایجاد نمازخانه ، کافی شاپ ، مرکز عرضه و نمایش و فروش صنایع دستی و پارکینگ دائمی شرایط مناسب تری برای مسافران نوروزی فراهم آمده است . 

مدیر کل میراث فرهنگی فارس افزود : در سال گذشته با استقرار اتوبوس برای جابجایی مسافران در داخل مجموعه پاسارگاد از مشکل تردد بازدید کنندگان که می بایست مسافت زیادی را به شکل پیاده و یا با اتومبیل شخصی طی نمایند و ترافیک و ازدحام بی رویه ممانعت به عمل آمد که با نظر سنجی های صورت گرفته از مردم و بررسی های انجام شده این طرح مورد استقبال مردم قرار گرفت که برای نوروز امسال نیز این طرح مجددا با همکاری فرمانداری و مقامات محلی شهرستان اجرایی می شود. 

امیری گفت : ساماندهی فضای سبز و تاسیسات ، تملک زمین مدرسه جنب ورودی مجموعه و تبدیل آن به پارکینگ ، ایجاد سرویس بهداشتی در محل پارکینگ ، ایجاد مجتمع خدمات رفاهی در جنب ورودی مجموعه که شامل نمازخانه ، نمایشگاه صنایع دستی و کافی شاپ می باشد از جمله کارهایی است که انجام گرفته است . 

انتهای پیام/

کد خبر 139312169