مدیرکل میراث فرهنگی استان اردبیل، در بازدید از محوطه تاریخی قلعه اولتان بر تعین حریم این محوطه  تاریخی تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، کریم حاجی زاده هدف از بازدید از محوطه تاریخی قلعه اولتان را تعیین حریم این محوطه و آزادسازی حریم پیرامون آن عنوان کرد و گفت: تعیین حریم این اثر تاریخی به منظور جلوگیری از دخل و تصرف و ساخت و سازهای غیرمجاز در محدوده این اثر با ارزش تاریخی انجام می شود.

وی ضمن بازدید از اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان پارس آباد، در طی جلسه ای با مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این شهرستان بر تقویت وضعیت اداری آن تأکید کرد.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به بنیه و ظرفیت بالقوه صنایع دستی شهرستان پارس آباد نسبت به دو حوزه دیگر میراث فرهنگی و گردشگری، بر ضرورت توجه ویژه به بخش صنایع دستی و بازاریابی محصولات صنایع دستی این شهرستان تأکید کرد.

وی اضافه کرد: بازدید از شهرستان های استان به صورت دوره ای در طول ایام تعطیلات نوروزی به منظور آشنایی نزدیک با مشکلات شهرستان ها در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دستور کار قرار خواهد گرفت.
اسماعیلی مسئول اداره میراث فرهنگی شهرستان پارس آباد نیز در این جلسه ضمن توضیح پاره ای از مشکلات این اداره، خواستار رسیدگی به بیمه هنرمندان صنایع دستی این شهرستان شد.

محوطه تاریخی قلعه اولتان شامل پادگان شهر دوره اشکانی با 57 هکتار مساحت در فهرست  آثار ملی به ثبت رسیده است

انتهای پیام/

کد خبر 1393121836