لبه های پرتگاهی جاده چالوس دیوارچینی شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز از افزایش ایمنی جاده چالوس برای تردد وسایل نقلیه در ایام نوروز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز، ابوالفضل عبیدی با بیان مطلب فوق افزود: لبه های پرتگاهی جاده چالوس همواره به عنوان یکی از عواملی اصلی حادثه در این محور شناخته شده است بر همین اساس در جلسات ستاد اجرایی خدمات سفر استان البرز در این خصوص با سایر دستگاه ها مذاکرات گسترده ای صورت گرفت تا اینکه سرانجام جاده چالوس تا حدود زیادی ایمن شد.

وی تصریح کرد: هم اکنون در گذرهای پرتگاهی این جاده 2 هزار متر دیوارچینی صورت گرفته و در برخی موارد نیز شانه سازی شده است.

عبیدی با اشاره به این که سایر جاده ها و محورهای مواصلاتی استان البرز نیز ایمن شده است ادامه داد: برای نوروز امسال  حدود 20 کیلومتر گاردریل در سطح جاده های استان نصب شده است، ضمن اینکه از 20 اسفند ماه نیز تمامی فعالیت های بهسازی و نوسازی پیمانکاران جاده ای متوقف شده تا عملیات های عمرانی آنها موجب ترافیک در جاده ها نشود.
    
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز ابراز امیدواری کرد اینگونه اقدامات موجب بالا رفتن سطح ایمنی جاده ها و آسودگی مسافرت در بین گردشگران نوروزی شود.

انتهای پیام/

کد خبر 1393122622