گلستان آماده پذیرایی از گردشگران ومسافران نوروزی شد

با برپایی رزمایش آماده باش ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر ، گلستان رسماً آماده پذیرایی از گردشگران ومسافران نوروزی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی گلستان؛ علیرضا قدمی رئیس پلیس راه استان در رزمایش بزرگ ترافیکی وهماهنگی خدمات سفر نوروز ۹۴ که درستاد فرماندهی انتظامی گلستان برگزار شدگفت: این دستگاه برای تامین نظم و امنیت ترافیکی ودر راستای هماهنگی با طرح نوروزی در ایام نوروز ۹۴ بطورهمزمان با سراسر کشوردراین استان آماده ارائه خدمات است. همچنین این رزمایش به مدت ۲۰ روز و تا پایان 15 فروردین سال ۹۴ ادامه دارد.
وی اظهار کرد: پلیس راه با آماده باش کامل و با شعار «آسودگی و ایمنی بیشتر با التزام به اخلاق، قانون ونظم عمومی» و با هدف تامین نظم و امنیت ترافیکی و انجام به موقع عملیات امداد و نجات و ارائه خدمات شایسته به مسافران به وظایف خود عمل می کند.
وی به بیان آمار تعداد مراکز تسهیلات سفر نوروزی اشاره کرد وگفت: ۱۵ پاسگاه، پست و ایستگاه پلیس راه، بیش از یکصد تیم خودرویی و موتوری، ۴۰۰ نیروی پلیس و ۶۵۰ نفر به عنوان راهور محله و پلیس افتخاری در بخش برون شهری فعالیت می کنند.
رییس پلیس راه گلستان ادامه داد: در بخش درون شهری نیز ۲۴ ایستگاه و ۵۸ تیم خودرویی به همراه ۳۳۲ نیروی پلیس، ۹۸ نفر فرهنگیار و ۹ هزار همیار پلیس همکاری می کنند.
وی باتاکید بر مسافر پذیر، مبدا و معبر بود گلستان به تعداد بالای وسایل نقلیه در استان اشاره کرد وگفت: نیروی انتظامی در کنار سایر دستگاه ها در حوزه راه ها، سازمان های هلال احمر و راه و شهرسازی در بخش ترافیکی و همچنین حوزه انتظامی برنامه ریزی کرده است.
وی با تاکید بر افزایش ایمنی عبور و مرور در سفرهای نوروزی بیان کرد: پلیس استان با به کارگیری تمام تجهیزات در بخش ترافیکی و ساماندهی بیش از ۵۱۲ دستگاه وسیله نقلیه برای حفظ امنیت عبور و مرور آمادگی دارد.
فرماندهی انتظامی گلستان افزود: ۱۲۹ پایگاه ثابت و سیار در ایستگاه های پلیس مستقر شده اند و بیش از ۳ هزار نفر در حوزه خدمات رسانی برای پوشش جاده های استان و شهرستان ها آماده شده اند.
وی از برخورد موثر نیروی انتظامی با تخلفات رانندگی حادثه ساز خبر داد و گفت: سازمان های امداد و نجات جاده وراه ها تحت پوشش یگان های پلیس در جاده ها و معابر مستقر هستند.
وی ضمن تاکید بر الزام شرکت امداد خودرو به خدمت رسانی به موقع در جاده ها بیان کرد: در سال ۹۳ بیشترین موفقیت را در حوزه کاهش تصادفات داشته ایم که نشان دهنده برنامه ریزی و مجاهدت دستگاه ها بوده است.
سردار میرفیضی خاطرنشان کرد: در سال ۸۴ به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر، ۴۰ کشته در جاده ها داشتیم که این آمار در سال ۹۳ به ۲۱.۵ درصد رسیده است.
فرمانده انتظامی گلستان گفت: در سال ۸۴ به ازای هر ۱۰ هزار وسیله نقلیه، ۱۲.۷ در استان کشته ثبت شده است که این آمار در سال ۹۳ به ۷.۱ درصد رسیده است.
سردار میرفیضی در پایان با بیان اینکه پاداش ما رضایت مردم است تصریح کرد: امیدواریم همه شهروندان با رعایت وظایف شهروندی موجب کاهش آمار تصادفات و سوانح نسبت به سال گذشته شوند.
\n

انتهای پیام/

کد خبر 1393122623