همدان با برنامه‌های فرهنگی به استقبال نوروز می‌رود

120 عنوان برنامه در ایام نوروز برای پذیرایی از مسافران نوروز 94 تدارک دیده می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان همدان، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری همدان ضمن تشریح برنامه‌های پیش‌بینی‌شده برای نوروز سال 94 گفت: این ستاد در تعطیلات نوروزی پیش‌رو بنا را بر برگزاری مطلوب‌ترین فعالیت‌ها و برنامه‌ها گذاشته است. محمدرضا بیاناتی افزود: ستاد اسکان استان از اوایل بهمن‌‌ماه آغاز به برنامه‌ریزی کرد و تا اواسط فروردین‌ماه یکی از مهمترین برنامه‌های استان را پیش‌رو خواهد داشت. وی با بیان اینکه طبق ابلاغ استاندار همدان شهردار همدان به عنوان ریاست ستاد اسکان استان و شهرستان مشخص شده است، افزود: در 4 حوزه حمل‌ونقل ترافیک، خدمات شهری، عمرانی شهرسازی و اجتماعی، فرهنگی و گردشگری 120 عنوان برنامه در حوزه‌های مختلف ابلاغ شده و تا 20 اسفندماه همه آمادگی‌ها باید صورت گیرد.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری همدان بیان کرد: پرسنل شهرداری در قالب هزار و 500 نفر شیفت و 165 شیفت متعلق به سایر دستگاه‌ها از 28 اسفند تا 13 فروردین‌ماه برنامه‌ریزی صورت گرفته تا خدمات مناسبی به همشهریان و مسافران داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: ضمن آمادگی برای استقبال از میهمانان نوروزی باید تمام دستگاه‌ها خود را برای شرایط غیرمترقبه آماده نگه دارند تا مشکلی ایجاد نشود.

بیاناتی با تأکید بر ضرورت ارتقای امنیت و رفاه مسافران، گفت: ساماندهی حمل‌ونقل عمومی در سطح شهر به‌ویژه در اطراف هتل‌ها، اماکن عمومی و مهمانسراها در راستای ارتقای امنیت مسافران ضروری است.

وی از الگوبرداری استان‌های کشور از همدان در زمینه خدمات‌رسانی در ستاد اسکان خبر داد و افزود: دستورالعمل‌های مختلفی در جلسات 8گانه شهرداری صورت گرفته و به تمام شهرداری‌های مناطق، سازمان‌ها و حوزه‌ها ابلاغ شده است.
معاون شهردار همدان اضافه کرد: ادارات موظف شده‌اند، نفرات و مسئولان کشیک دائم در سطح ادارات را معرفی کنند و آماده خدمت‌رسانی به مسافران باشند.وی اظهار کرد: شیفت‌هایی که به مسافران در ستاد اسکان مجتمع فرهنگی عین‌القضات خدمات ارائه می‌شود شامل ساعات 8 تا 14، 14 تا 20 و 20 تا 2 بامداد است. 

بیاناتی با بیان اینکه با توجه به وضعیت آب و هوایی برپایی چادر در اماکن مختلف شهر به حداقل خواهد رسید، گفت: سال گذشته حدود 127 هزار نفر ثبت‌نام کرده و به سمت اسکان راهنمایی و معرفی شدند.

وی ابراز کرد: امسال تعداد مسافران بیشتر از این است؛ زیرا آمار مراکز مختلف چون منازل مسکونی استیجاری و منازل بستگان مسافران از این حوزه خارج شده اما پیش‌بینی می‌شود شاهد اسکان 150 هزار نفر در سطح شهر باشیم.

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار همدان به همزمان بودن ایام نوروز و دهه فاطمیه اشاره کرد و گفت: المان‌های نوروزی در پارک‌ها و میادین سطح شهر با پاسداشت ایام فاطمیه و تصاویر سرداران شهید در ورودی‌ها و سطح شهر نیز نصب خواهد شد.

\n

انتهای پیام/

کد خبر 139312263